Tohle už je vážně za hranou, Lukašenko. Drahoš žádá jasný postoj

12.08.2021 16:55 | Glosa

Senátor Jiří Drahoš se vyjádřil proti chování běloruského režimu, které je dle jeho slov zcela za hranou. „Lukašenkův režim cíleně přiváží do země migranty ze zemí jako je Pákistán či Irák, aby je pak nechal volně přejít hranice do Litvy,“ poznamenal Drahoš.

Tohle už je vážně za hranou, Lukašenko. Drahoš žádá jasný postoj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jiří Drahoš

„Nejde jen o samotné represe proti vlastním občanům či o bizarní zásah proti vlastní olympioničce. Za velmi alarmující považuji také aktuální situaci na bělorusko-litevských hranicích. Lukašenkův režim cíleně přiváží do země migranty ze zemí jako je Pákistán či Irák, aby je pak nechal volně přejít hranice do Litvy – loni za celý rok takto přešlo sotva několik desítek osob, letos už více než 4 tisíce,“ poznamenal Drahoš.

„Pevně věřím, že na toto banditské chování bude Evropská unie adekvátně reagovat a jsem rád, že Česká republika zaujala ke snaze Bělorusů po svobodě a demokracii jasný postoj,“ dodal.

Drahoš tak reagoval na text serveru Seznam Zpráv, že běloruský vůdce Lukašenko podle všeho nařídil bezpečnostním složkám, aby uzavřely každý metr hranice. Nikdo podle jeho nařízení nesmí vstoupit na běloruské území ze sousedních zemí na západě a jihu. 

Lukašenko tak podle všeho reaguje na rozhodnutí Litvy, kterou příliv migrantů z Blízkého východu a Afriky, přicházejících do země přes zelenou hranici s Běloruskem, přiměl vyhlásit nouzový stav.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

12:51 Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

Lídr SPD Tomio Okamura se dnes rozhodl vystoupit krátce po zahájení dnešní schůze Poslanecké sněmovn…