„Teď je záměr, který se má dopracovat. Chceme, aby vše bylo řádně zapracováno, spočítáno, kolik na to bude peněz, ale nevylučujeme ani jiné cesty,“ uvedl Toman. Pokud by se našla shoda a legislativní proces šel rychle, mohli by se tak zemědělci začít pojišťovat proti suchu v polostátním fondu na sklizeň za dva roky.
V současnosti se v případě sucha schvalují kompenzace pro zemědělce, letos jim vláda odsouhlasila přerozdělení až dvou miliard korun. Aby vláda nemusela každoročně schvalovat tyto příspěvky, chtělo by ministerstvo právě fond těžko pojistitelných rizik, který by měl situaci řešit systematicky.
Jeho přípravu zkoušely již minulé vlády, o jeho zavedení se hovoří již déle než desetiletí. Fond by měl podle bývalého ministra zemědělství Jiřího Milka (za ANO) nejspíš začít fungovat od roku 2020.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Jak je to doopravdy?
Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď
Další články z rubriky
20:49 Elon Musk zakládá „Americkou stranu“, aby vyzval washingtonský kartel
Miliardář a vizionář Elon Musk rozpoutal politický uragán, když v sobotu 5. července 2025 ohlásil vz…
- 19:33 Pomsta za zesměšňování vlády? Na Vidláka možná dopadne nový zákon
- 18:58 „Dopadne to špatně.“ Zadlužíte se kvůli elektroautu? Expert nastínil zelenou budoucnost
- 18:10 Kdo tu straší lidi? Evidentní lži. Nacher a Kupka se zhádali. A přišla pozitivní zpráva
- 15:00 Lhala vláda o blackoutu? Kryli svoje selhání, říká Bobošíková
- 13:51 Nebyl to ani Putin, ani Čuk a Gek. Schneider a pravda o blackoutu