Tomáš Etzler pro Alex Mynářovou: Drž hubu! Následoval tvrdý výlev

07.08.2020 21:25

Manželka hradního kancléře Vratislava Mynáře Alexandra Mynářová sdílela na svém facebookovém profilu příspěvek o tom, jak byla na budově pražského magistrátu vyvěšena duhová vlajka. Jejích slov si následně všiml novinář Tomáš Etzler, jenž pro ostrá slova nikdy nemá daleko...

Tomáš Etzler pro Alex Mynářovou: Drž hubu! Následoval tvrdý výlev
Foto: Repro Youtube
Popisek: Tomáš Etzler, novinář, bývalý zpravodaj v Číně

Anketa

Je pro vás podstatné, koho ve volbách podporují umělci a jiné známé osobnosti?

1%
97%
hlasovalo: 19604 lidí
„Duhová vlajka na budově pražského magistrátu vyvěšena, jak důležité! Teď ještě dořešit okruh, dostupnost bydlení, parkování, díry v silnicích, plán investic, řádná výběrová řízení na pozice šéfů městských firem, transparentnost, no-go zóny na Václaváku a podobné maličkosti,“ poznamenala Alexandra Mynářová na svém facebookovém profilu. Sdílela k tomu i dokumentující fotografii

A právě toho si povšiml novinář Tomáš Etzler. „Být manželkou jednoho z největších gaunerů v poválečném Československu/Česku, veksláka bez prověrky, dotačního podvodníka, a aktivní členkou nejostudnějšího gangu, co kdy Pražský hrad zamořil, tak – lidově řečeno – držím hubu,“ napsal zostra.

Před nedávnem se bývalý zpravodaj ČT v Číně Tomáš Etzler velmi zostra pustil i do prezidenta Miloše Zemana. Vadila mu jeho slova ke koronavirové krizi, která prezident pronesl v březnu. „Vytočilo. Troska opovrhovaná všemi s mozkem v hlavě. Protoplasma, držená při životě veksláky, ruskými agenty a fašisty. Proč mu nepomůže jeho dcera, manželka? Podle pohybů se pochcal i posral,“ nebral si servítky.

Kancléř Vratislav Mynář poskytl tento týden rozhovor ParlamentnímListům.cz, který se České televize týkal. Mimo jiné Mynář zmiňoval pořady 168 hodin a Reportéři ČT. Dramaturga Reportérů Marka Wollnera nazval „zapařencem“ a „malým pánem s napoleonským komplexem“. A Nora Fridrichová je dle něho „ta starší paní, co moderuje pořad 168 hodin“. Toto označení použil Mynář v rozhovoru vícekrát a dále tvrdil, že za ním Fridrichová „poslala pionýry“ ze svého ideologického oddělení.

Podle něj by se z ČT měli poroučet i Jakub Železný a Světlana Witowská, protože Železného otec kandiduje na Znojemsku do Senátu a Witowská má přiznaný vztah s politikem. Zde Mynář použil příklad své manželky, která z ČT musela odejít kvůli vztahu s ním. Dále kritizoval Otázky Václava Moravce za výběr hostů, ČT nazval hlásnou troubou TOP 09 a nenechal nit suchou ani na jejím hospodaření.

Marek Wollner se následně ozval na Facebooku, že by chtěl „mít postavu a inteligenci jako Vratislav Mynář“, což doprovodil fotografií, na které se nad Mynářem tyčí Miloš Zeman. A ze slova „zapařenec“ si dělal legraci i radní ČT Zdeněk Šarapatka.

Nora Fridrichová reagovala na zmínky o svém věku na Twitteru. „Kancléř Vráťa vrací úder. Tento obrozený hipster z Hradu nemá radost z našich reportáží a útočí dle estetiky současného hradního protokolu – jsem stará!“ okomentovala narážky na svůj věk (42 let, pozn. red.).

V rozhovoru se Mynář vyjádřil také k nedávné dovolbě členů Rady ČT, kolem čehož byl značný rozruch.

„Část politické a mediální scény včetně osazenstva České televize se snažila skrze toto téma opět házet špínu na pana prezidenta. Říkám tomu ideologická protizemanovská nenávist. Jde o dlouhodobý trend a Česká televize je tím kompletně prolezlá včetně generálního ředitele. Jde o osobní nenávist, zášť vůči prezidentu republiky a všem lidem v jeho okolí, což je vidět i na těch nedávných pořadech, které se mě dotýkají,“ uvedl právě s odkazem na pořady Reportéři ČT i 168 hodin.

„Hlavně by ČT lidem neměla vnucovat názory, že to, co říkají oni v ČT, je jediné správné. Oni se svým chováním pokoušejí nahrazovat soudy a státní orgány. A přitom se ve většině těchto případů po jisté době, kdy proběhne šetření a případně soud, ukáže, že tyto pořady lhaly a uváděly nepravdivé informace, které vedly k dehonestaci těchto osob. Samozřejmě, že pak to již ČT nezajímá, neexistuje omluva, pořady splnily svůj účel tyto lidi veřejně znemožnit. Veřejnoprávní televize by své poslání měla naplňovat tím stylem, že bude objektivně informovat, což se u České televize už léta neděje,“ dodal.

A neplyne z jeho strany kritika vůči České televizi jen proto, že o něm často natáčejí a referují v ne zcela hezkém světle?

„O tom to není. Spíš i díky tomu, co o mě všechno ČT nalhala, jsem na vlastní kůži poznal, jak fungují. Ale abych nebyl pouze negativní, musím ČT poděkovat. Od té doby, co o mě každou chvíli vycházejí kritické a z velké většiny lživé pořady, tak mám plný penzion, a tolik lidí, kteří k nám chodí se podívat a vyjádřit podporu, jsem ještě nezažil. Děkuji České televizi, že mi svou negativní reklamou láká lidi do Osvětiman,“ uzavřel Mynář.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

ČT

Nejste sám, kdo si stěžuje na to, že pořad 168 zkresluje a vytrhuje vyjádření z kontextu. Proč se s tím ale něco nedělá? Lhát by neměli nikde v médiích, ale ČT se navíc nálepkuje jako veřejnoprávní.A myslíte, že je problém jen ve 168? Mě přijde celá ČT dost jednostranná, takže radši koukám na zprávy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …