Tomáš Zdechovský oceněn za boj proti norskému Barnevernetu

05.12.2016 12:07

Europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský se dočkal ocenění za vytrvalou a neohroženou práci v oblasti boje za práva rodin, které se staly oběťmi státních systémů péče o děti v EU a Norsku. Předal mu ji Severský výbor pro lidská práva ve Švédsku při příležitosti oslav 20 let od založení.

Tomáš Zdechovský oceněn za boj proti norskému Barnevernetu
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský
reklama

„Pan Zdechovský získal ocenění předně za veřejné upozorňování na porušování lidských práv norskou sociální službou Barnevernet v Norsku. Dokázal otevřít téma zneužívání moci Barnevernetem na úrovni Evropského parlamentu a významně pomohl i při jednáních Rady Evropy,“ vysvětluje udělení diplomu předsedkyně Severského výboru pro lidská práva Ruby Harrold-Claesson ze Švédska. Dodala, že Zdechovský také pomohl v mnoha konkrétních případech rodin v Norsku. „A snaží se propojit ke spolupráci různě pomáhající organizace,“ poznamenala.

Zdechovský následně poznamenal, že si ocenění od mezinárodní nevládní organizace obrovsky váží. „Stojí za ním až tisíce hodin systematické práce, setkávání s politiky, experty, jednání na výborech, pročítání spisů, účasti na různých mezinárodních demonstracích, konferencích i rozhovory s rodinami,“ podotkl europoslanec.

Společně se Zdechovským byla oceněna například také slovenská zástupkyně u Evropského soudu pro lidská práva Marica Pirošíková či bývalý britský poslanec John Hemming. Ceny byly předány na stockholmské radnici.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Kandidát na předsedu KDU-ČSL
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…