Topka šíří bláboly a ČSSD řídí tento jeden pan advokát. Andrej Babiš perlil v rádiu

28.02.2015 18:09

Řekli jsme, že bude líp, ale neřekli jsme kdy. I tato slova zazněla z úst ministra financí Andreje Babiše (ANO), který zostra naložil TOP 09 i ČSSD. První strana prý šíří bláboly a v druhé jmenované straně je to prý tak, že Radek Pokorný blízký Bohuslavu Sobotkovi je dnes nejvlivnějším advokátem v ČR. Nakonec se zastal redaktorů svých novin. Pokud vydělávají peníze, mohou si psát, co chtějí.

Topka šíří bláboly a ČSSD řídí tento jeden pan advokát. Andrej Babiš perlil v rádiu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Staronový předseda hnutí ANO Andrej Babiš

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) tento víkend zaplňuje česká média díky sněmu hnutí ANO. Nejinak tomu bylo i v sobotním Press klubu moderátora Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1. V úvodu vyjádřil zděšení z tragédie v Uherském Brodě. "Je třeba, aby se to vyřešilo. Dnes žijeme v době, kdy jsou psychické nemoci v daleko větším rozsahu, lidé žijí ve stresu," připustil Babiš.

Rozhodně nejsme jako Věci Veřejné nebo Úsvit

Znovu zavzpomínal na počátky hnutí, kdy se ho jeho nový první místopředseda Jaroslav Faltýnek (ANO) snažil přesvědčit, aby do politiky nechodil. "Já jsem ho neposlechl a evidentně jsem nevěděl, do čeho jdu, protože jsem sledoval politiku jen z druhé strany," prozradil Babiš.

Rozhodně odmítl, že by hnutí ANO čekal osud i Úsvitu přímé demokracie Tomio Okamury. "Já jsem v úplně jiné pozici než pan Okamura," zdůraznil miliardář s tím, že jeho podniky zaměstnávají tisíce lidí, platí v Česku daně, a jednoho dne si řekl, že už má dost toho, jakým způsobem čeští politici řídí, nebo spíše neřídí náš stát.

"My jsme úplně jiná struktura než VV a Úsvit, fungujeme za jasných pravidel a já věřím těm lidem, kteří do toho šli. Naše hnutí si může dovolit řídit naše ministry. Já nepotřebuju podporu třeba ministra Brabce, abych se mohl stát předsedou," zdůraznil.

Další tvrdý útok na Kalouska. TOP 09 prý zveřejňuje bláboly

Zaujala ho i informace, že by v krajských volbách za ANO mohl kandidovat podnikatel Radim Jančura. "Pro mě je to nová informace, ale nebyl bych proti," uvedl Babiš s tím, že by pan Jančura aspoň zjistil, jak těžké je některé věci měnit.

Ve druhé polovině pořadu znovu zaútočil na svého předchůdce v pozici ministra Miroslava Kalouska (TOP 09). Ten tu prý dvacet let dělal levárny a dnes má drzost Babiše kritizovat. "Ty jeho zlodějiny se stupňovaly, od padáků, přes církevní restituce, až po velký ekologický tendr. To, co zveřejňuje TOP 09, jsou bláboly," smetl Babiš opoziční audit této strany. Znovu také zopakoval, že Kalousek šel do politiky krást, zatímco Babiš tam šel pracovat.

Jasně také odmítl, že by byl nějakým slídilem, což mu mnozí vyčítají kvůli prosazování elektronické evidence tržeb. Rozhodně nechce být slídilem, jen mu jde o to, aby všichni platili daně úplně stejně. Zopakoval také tezi o boji proti karuselovým obchodům. "My jsme v tom dneska lídr v EU," zdůraznil.

A se Sobotkou je to takhle

Na popud moderátora Luboše Xavera Veselého se vyjadřoval i ke kauze Mostecké uhelné, kde se údajně angažovali i lidé blízcí Bohuslavu Sobotkovi. Ve studiu podle jméno advokáta Radka Pokorného, který je prý blízký právě dnešnímu premiérovi. "Radek Pokorný je dnes určitě nejvlivnějším advokátem této země," zaznělo z Babišových úst.

I ČSSD měla podíl na tom, že dnes je stát v rozkladu a napravuje se to jen pomalu. "My jsme sice řekli, že bude líp, ale neřekli jsme, kdy bude líp," podotkl k tomu host v pořadu. Jedním z tunelů "jak prase" je i kauza společnosti Victoria Gruppe a české nafty v Německu. Ať v tom konají státní zástupci, vyzýval Babiš.

Nakonec se zastal svých redaktorů v MF Dnes. "Noviny prý neovládá, novináři si mohou psát co chtějí, já jen chci, aby vydělávali peníze," zdůraznil majitel skupiny Mafra s tím, že rozhodně nepočítá s koupí nějakého dalšího média, např. televize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…