Topkařka Chalánková již nekandiduje. Takže se na kameru rozpovídá zcela otevřeně, jak to v Kalouskově straně chodí

22.09.2017 18:02

TOP 09 prý není žádná strana vítačů migrantů. Ve studiu TV ParlamentníListy.cz to důrazně řekla její místopředsedkyně Jitka Chalánková, která před časem prosadila usnesení Sněmovny odmítající kvóty. Chalánková velmi otevřeně mluvila o poměrech v TOP 09 i o kauze odebírání dětí norskou sociální službou. Přinášíme upoutávku.

Topkařka Chalánková již nekandiduje. Takže se na kameru rozpovídá zcela otevřeně, jak to v Kalouskově straně chodí
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Pořad Horké téma s Jitkou Chalánkovou
reklama

Do televizního studia ParlamentníchListů.cz tentokrát usedla poslankyně a místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalánková. Poslední dobou o sobě dala vědět především svým angažmá v případu odebírání dětí norskou sociální službou a konkrétně v kauze dětí Michalákových.

Chalánková je totiž členkou výboru, který se zasazuje, aby byli dva kluci vráceni zpět jejich biologické matce Evě Michalákové. Norská sociální služba jí oba syny odebrala, dala je dále k adopci a odmítá je s matkou jakkoli spojit. Neumožnila dokonce ani jejich dědečkovi, který byl vážně nemocen, aby se s nimi před smrtí rozloučil.

Poslankyně TOP 09 jsme se proto ptali na podrobnosti v celém případu. Řeč byla také o souvisejícím tématu, anonymním umělém oplodnění, kdy se dítě nikdy nedozví, kdo je jeho biologickým otcem. Tento postup totiž Jitka Chalánková odmítá.

V interview též odmítla, že by TOP 09 byla strana vítačů migrantů a konkrétně promluvila o usnesení, které před časem ve Sněmovně schvália. Řekla nám také, co k tomu tehdy řekl šéf strany Miroslav Kalousek.

Celý rozhovor s kompletním videozáznamem na serveru ParlamentníListy.cz zveřejníme v sobotu 23. září. Dozvíte se také, jak konzervativní politička Chalánková v TOP 09 vnímá mladou krev, kterou ztělesňuje především teplický student práv Dominik Feri nebo zda věří, že strana ve sněmovních volbách překročí pětiprocentní hranici. Sama Chalánková už nekandiduje, možná proto mohla mluvit daleko otevřeněji, než by se dalo očekávat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

14:31 „Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

V první hodině nedělních Otázek Václava Moravce proti sobě zasedly tři dámy – předsedkyně TOP 09 Mar…