Topkařka Chalánková již nekandiduje. Takže se na kameru rozpovídá zcela otevřeně, jak to v Kalouskově straně chodí

22. 9. 2017 18:02

TOP 09 prý není žádná strana vítačů migrantů. Ve studiu TV ParlamentníListy.cz to důrazně řekla její místopředsedkyně Jitka Chalánková, která před časem prosadila usnesení Sněmovny odmítající kvóty. Chalánková velmi otevřeně mluvila o poměrech v TOP 09 i o kauze odebírání dětí norskou sociální službou. Přinášíme upoutávku.

Topkařka Chalánková již nekandiduje. Takže se na kameru rozpovídá zcela otevřeně, jak to v Kalouskově straně chodí
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Pořad Horké téma s Jitkou Chalánkovou

Do televizního studia ParlamentníchListů.cz tentokrát usedla poslankyně a místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalánková. Poslední dobou o sobě dala vědět především svým angažmá v případu odebírání dětí norskou sociální službou a konkrétně v kauze dětí Michalákových.

Chalánková je totiž členkou výboru, který se zasazuje, aby byli dva kluci vráceni zpět jejich biologické matce Evě Michalákové. Norská sociální služba jí oba syny odebrala, dala je dále k adopci a odmítá je s matkou jakkoli spojit. Neumožnila dokonce ani jejich dědečkovi, který byl vážně nemocen, aby se s nimi před smrtí rozloučil.

Poslankyně TOP 09 jsme se proto ptali na podrobnosti v celém případu. Řeč byla také o souvisejícím tématu, anonymním umělém oplodnění, kdy se dítě nikdy nedozví, kdo je jeho biologickým otcem. Tento postup totiž Jitka Chalánková odmítá.

V interview též odmítla, že by TOP 09 byla strana vítačů migrantů a konkrétně promluvila o usnesení, které před časem ve Sněmovně schvália. Řekla nám také, co k tomu tehdy řekl šéf strany Miroslav Kalousek.

Celý rozhovor s kompletním videozáznamem na serveru ParlamentníListy.cz zveřejníme v sobotu 23. září. Dozvíte se také, jak konzervativní politička Chalánková v TOP 09 vnímá mladou krev, kterou ztělesňuje především teplický student práv Dominik Feri nebo zda věří, že strana ve sněmovních volbách překročí pětiprocentní hranici. Sama Chalánková už nekandiduje, možná proto mohla mluvit daleko otevřeněji, než by se dalo očekávat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…