Topolánek brání Kalouska: Vondra hází lejno nad svou hlavu

06.09.2010 6:49

Expremiér a bývalý předseda ODS Mirek Topolánek se zastal Miroslava Kalouska z TOP 09 před svým bývalým kolegou z ODS Alexandrem Vondrou. Podle Kalouska měl Vondra při podpisu smlouvy s firmou Steyer na nákup pandurů lobovat ve prospěch americké General Dynamics.

Topolánek brání Kalouska: Vondra hází lejno nad svou hlavu
reklama

Ministr obrany Alexandr Vondra z ODS měl podle obvinění ministra financí Miroslava Kalouska z TOP 09 při obnovování  smlouvy s firmou Steyer na nákup pandurů lobbovat ve prospěch amerických vlastníků Steyru General Dynamics.

Expremiér Mirek Topolánek viní v první řadě vládu Jiřího Paroubka, která v roce 2006 uzavřela původní smlouvu. „Já a se mnou další chtěli kontrakt spíše zrušit, někteří, mezi nimi nejaktivnější A. Vondra, chtěli kontrakt upravit a v té věci prokazatelně s US stranou jednali," řekl Topolánek Lidovým novinám.

Na vině je ČSSD. Vondra ale hází lejno na svou hlavu

„Útok Vondry na Bartáka je jak lejno hozené nad vlastní hlavu," dodal expremiér a bývalý předseda ODS. Paroubkova vláda prý nevýhodný kontrakt podepsala v době, kdy už on sestavoval středopravicovou vládu. Na vině je podle něj tehdejší ministr obrany Karel Kühnl.

„Smlouvu se Steyrem přece uzavíral Kühnl. Ne my. Divný tendr, podivná rychlost. Nestandardní smlouva. Smrděla. Na první pohled. Z hlediska procesu, objemu i ceny. Chtěl jsem ji nechat prověřit. Dodavatel nesplnil podmínky kontraktu. Dodavatel se nejmenoval Steyr, to je pouhý výrobce. Je jím US firma General Dynamics," napsal Topolánek.

Čtěte také:

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Chudák Dvořák, dřel na té tribuně mezi papaláši, za ty mizerné peníze. Určitě musí i vybírat popelnice!“ Ivan Vyskočil tuší, že po dnešku se do ČT už nepodívá

7:40 „Chudák Dvořák, dřel na té tribuně mezi papaláši, za ty mizerné peníze. Určitě musí i vybírat popelnice!“ Ivan Vyskočil tuší, že po dnešku se do ČT už nepodívá

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Miliony na podporu genderové rovnosti? Co dát ty peníze raději mat…