Topolánek s Horáčkem si to rozdali na síti. Textař vytáhl Dalíka a Nejedlého, expremiér posměšný obrázek. Podívejte se

06.12.2017 21:18

Ostře diskutované téma nominace Zdeňka Ondráčka (KSČM) do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) dostává nový rozměr. Vyvolává nevraživost i mezi prezidentskými kandidáty. Mirek Topolánek se pustil na Twitteru do svého konkurenta Michala Horáčka, který brojí proti Ondráčkovi. Podle Topolánka je to divadlo. Přestřelku obou prezidentských kandidátů již dva dny můžeme sledovat na jejich twitterových účtech.

Topolánek s Horáčkem si to rozdali na síti. Textař vytáhl Dalíka a Nejedlého, expremiér posměšný obrázek. Podívejte se
Foto: Daniela Černá
Popisek: Kandidát na prezidenta Mirek Topolánek na besedě ve Valašském Meziříčí

Michal Horáček otevřeným dopisem vyzval šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, aby nominaci zabránil. „Odmítám, aby sněmovní komisi pro kontrolu GIBS vedl Zdeněk Ondráček,“ uvedl na svém twitterovém učtu a žádal o podporu další prezidentské kandidáty. Od Mirka Topolánka, dalšího z kandidátů na Hrad, se mu podpory nedostalo. Naopak. „Pan Horáček požádá Bureše, ten požádá Falmera a ten zváží, jestli do čela komise navrhne místo Mlátičky jiného komunistu. Uf. Ve slušných dobách kontrolní funkce náležely opozici, nikoli koalici,“ kritizuje na svém Twitteru Topolánek „rázné“ kroky kandidáta na Hrad Horáčka. Vše navíc doplnil žertovným obrázkem kvetoucí blbosti.

Podle něj je celá věc podbarvená kontextem prezidentské kampaně. „Celé je to jen divadýlko. Ondráček byl čtyři roky členem komise pro dohled nad BIS, což je daleko závažnější, a ozval se jen Kalousek. Ne Horáček ani Drahoš,“ upozorňuje na svém Twitteru Topolánek. 

To už si však Horáček nenechal líbit a v diskusi píše: „Já kandiduji, abych věci měnil. Když jste byl v politice Vy, byl Vaší pravou rukou člověk, co je teď ve vězení. A Martinu Nejedlému osobně nosíte dárky až na Hrad. Vaše kandidatura je estráda,“ brání se Horáček.

Mířil tím na Topolánkovu účast na slavné oslavě Nejedlého narozenin na Pražském hradě. Při jeho příchodu došlo mimo jiné na jednu ze známých konfrontačních scén Mirka Topolánka.

To ale nenechá bývalý předseda vlády Mirek Topolánek jen tak a kriticky reaguje: „To, co píšete, je hodně laciné. Je to stejné, jako kdybych Vás napadal, že platíte svou kampaň z krvavých peněz ožebračených lidí Vaší hazardní společností. Takhle já kampaň vést nechci. Sorry jako,“ píše ke komentáři. 

O složení komise pro kontrolu GIBS bude sněmovna rozhodovat příští týden. KSČM na nominaci trvá. Poslanci ANO zatím nevědí, jak budou hlasovat. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…