Topolánkův exministr Julínek vymáhal po státu tři čtvrtě milionu. Soud jej odkázal do patřičných mezí

10. 1. 2018 20:46

Bývalý ministr zdravotnictví za vlády Mirka Topolánka Tomáš Julínek čelil obvinění za údajně nehospodárnou smlouvu na provozování letecké záchranky. Nejvyšší státní zastupitelství jeho stíhání však po čtvrt roce zrušilo pro nedostatek důkazů, Julínek proto žádal za neoprávněné stíhání statisíce, u soudu ale ostrouhal.

Topolánkův exministr Julínek vymáhal po státu tři čtvrtě milionu. Soud jej odkázal do patřičných mezí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Julínek, bývalý ministr zdravotnictví

Exministr Julínek podepsal v roce 2008 smlouvu na provozování letecké záchranné služby soukromými firmami. O pět let později však kriminalisté přišli s tvrzením, že tím státu způsobil škodu ve výši 792 milionů korun, jelikož prý policie či armáda mohly službu provozovat levněji.

Podle slov bývalého ministra bylo obvinění absurdní a výpočet škody už v minulosti přirovnal ke sčítání jablek s hruškami. Podle informací serveru Aktuálně.cz nejvyšší státní zastupitelství jeho stíhání po čtvrt roce zrušilo pro nedostatek důkazů, policisté později kauzu odložili.

Celý článek ZDE.

Bývalý ministr zdravotnictví za Topolánkovy vlády Tomáš Julínek (ODS) tak nedostane za své stíhání od státu náhradu nemajetkové újmy ani peníze vynaložené na mediální zastupování v trestní kauze. Julínek se v žalobě domáhal celkem 756 tisíc korun, soud mu však přiznal pouze zlomek z požadované čátky, a to třicet tisíc korun, které zaplatil za právníky. Středeční rozsudek pražského městského soudu je pravomocný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…