Topolánkův poradce má zlé tušení: Volby vyhraje Zeman

20.11.2017 8:55

Marketingový expert Jakub Horák, který pomohl k velkému úspěchu Pirátů, teď pracuje pro Mirka Topolánka a chystá se ho dostat na Hrad. Může se mu to podařit, ale také nemusí. Horák má totiž dojem, že se tu rýsuje situace, ve které dnešní odpůrci Miloše Zemana budou nakonec raději hlasovat pro tohoto prezidenta. Proč by to dělali? Tady je důvod.

Topolánkův poradce má zlé tušení: Volby vyhraje Zeman
Foto: Vít Hassan
Popisek: Expremiér Mirek Topolánek na Národní třídě
reklama

Jedny volby nedávno skončily a už na dveře klepou volby nové. Souboj stran o křesla ve Sněmovně vystřídá souboj o křeslo jediné, zato to nevyšší – o prezidentský post. V tuto chvíli kandiduje na Hrad devět mužů. Miloš Zeman a Petr Hannig, kteří se názorově poměrně hodují, a pak sedm odpůrců Miloše Zemana. Jakub Horák má obavy, aby se tito odpůrci prezidenta Zemana, obrazně řečeno, nepobili mezi sebou dřív, než dojde na důležité druhé kolo prezidentské volby, do kterého postoupí Zeman a některý ze Zemanových odpůrců. Pokud tedy nevyhraje Miloš Zeman již v prvním kole. Václav Moravec v nedělním pořadu Otázky VM zveřejnil průzkum, podle něhož je vítězství Miloše Zemana v prvním kole možné.

Jakub Horák však vidí ještě jednu cestu, jak by mohl Miloš Zeman vyhrát i v kole druhém a to dokonce s podporou voličů, kteří by pro něj ještě dnes nehlasovali.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Prezidentské volby dopadnou tak, že se kandidáti v prvním kole tak do krve pohádají, že v druhém kole budou příznivci těch poražených natruc tajně volit Zemana, aby nenáviděného soupeře potrestali,“ napsal Horák na sociální síti facebook. Zemanovi protikandidáti se podle jeho názoru mohou zachovat podle hesla „po nás potopa“.

V diskusi pod svým příspěvkem se sice Horák mohl dočíst, že „blábolí kraviny“, ale trval si na svém. Další z diskutujících se zeptal, proč dnes pracuje pro Topolánka, když tenhle pán jako premiér sháněl ve Sněmovně přeběhlíky a dělal prý ještě horší věci. Horák na tuto výtku odpověděl.

„Topolánek jako premiér dělal psí kusy, aby sehnal přeběhlíky, aby sestavil většinovou vládu. Dnes vstupujeme do etapy, kdy Andrej Babiš už ani přeběhlíky neshání, protože díky Zemanovi žádnou většinovou vládu sestavovat nepotřebuje. Jestli jste si nevšiml, co se tu děje, tak Miloš Zeman se právě pokouší zavést prezidentský systém. Takže já jsem si vybral – na hrubý pytel hrubá záplata,“ odpověděl Horák.

 To však prý není zdaleka jediný důvod, proč se rozhodl pracovat pro Topolánka.

„Než jsem potkat Piráty, vůbec bych nepochopil o co jim jde – jen bych seděl na FB, psal že to jsou smažky, že referenda jsou nesmysl a že musíme všichni volit Topku. Během kampaně jsem si užil celkem dost hádek na téma Antifa a tak podobně, ale vycházím z toho duševně velmi obohacen a poznal jsem něco nového. Tohle je podobný příklad. Teď mi zase píše spousta lidí, že podporuje Topola a že je jediná naděje. Pro mě je tohle procházení různými sociálními vrstvami obohacující. A v případě prezidentské volby si i myslím, že Topol by byl dobrý prezident. Jak to dopadne uvidíme, ale mně se to líbí už teď,“ vysvětlil.

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

Prý by sice byl raději, kdyby se mezi prezidentskými kandidáty objevil nějaký jiný silný kandidát, který si s sebou netáhne minulost Mirka Topolánka, jenže nikoho takového nevidí. Profesor Jiří Drahoš se sice těší podpoře řady voličů, ale Horákovi nepřijde dostatečně výrazný.

Pokud vezmeme v potaz, co se odehrálo 17. listopadu na Václavském náměstí, kde sice mohl vystoupit Jiří Drahoš či Pavel Fischer, ale už ne Michal Horáček, Horákova úvaha nemusí být jen spekulací bez reálných základů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš je lhář a křivák, řekl Xaver. Dal výzvu jeho peněžence

12:12 Drahoš je lhář a křivák, řekl Xaver. Dal výzvu jeho peněžence

Současná Rada ČT je obviňována, že neprávem odvolala dozorčí komisi. To a nejen to vysvětloval ve St…