Totální lež! Slonková a Kubík, umělý vyšetřovací tým, v rozporu s Ústavou... Vojtěch Filip spustil před kamerou ČT

20.11.2018 16:55

Širší vedení KSČM na dnešním jednání doporučilo poslaneckému klubu strany, aby se v pátek postavil proti návrhu opozice vyslovit nedůvěru vládě. Klub by podle ústředního výboru KSČM měl hlasovat jednotně. Novinářům to po zhruba dvouhodinovém zasedání, na kterém vystoupil i premiér Andrej Babiš (ANO), řekl předseda KSČM Vojtěch Filip.

Totální lež! Slonková a Kubík, umělý vyšetřovací tým, v rozporu s Ústavou... Vojtěch Filip spustil před kamerou ČT
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip
reklama

„Výkonný výbor projednal za účasti premiéra Andreje Babiše návrh ohledně nedůvěry vládě. Výkonný výbor schválil zcela jednoznačně návrh, aby komunistická strana se vyslovila proti vyslovení nedůvěry vládě České republiky, a doporučila klubu, aby se vyslovil jednotně,“ poznamenal Filip ve vysílání České televize.

„Musím říct, že většina debaty, a je vidět, že naši členové nevěří té umělé mediální kauze, která se týká občana cizího státu, takže jsme spíše hodnotili většinou otázku plnění dohody o toleranci vlády. Jen dvě otázky se týkaly samotné té kauzy. A pan premiér sdělil, že jeho syn je již více než deset let občanem Švýcarské konfederace, to znamená, že ty spekulace o tom, že někam syna odklízel, a dokonce bych řekl, že to je totální lež,“ zdůraznil pak také Filip.

„Takzvaný umělý vyšetřovací tým nemá žádné pravomoci, je v rozporu s Ústavou České republiky, postupoval v rozporu se zákony Švýcarské konfederace,“ rýpl si do novinářů Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka, kteří s kauzou přišli, Filip.

Klub KSČM bude o svém postoji hovořit ještě v pátek ráno. „Ústava říká, že poslanci nemohou přijímat příkazy. Toto je doporučení poslaneckému klubu, ale jak znám členy našeho klubu, tak doporučení budou respektovat,“ konstatoval Filip. Sám bude v souladu s doporučením výboru hlasovat, dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je málo herců, kteří něco umí. Herečka z Tváře na Nově propíchla umělce v době covidu

11:57 Je málo herců, kteří něco umí. Herečka z Tváře na Nově propíchla umělce v době covidu

Herečka Eva Burešová v rozhovoru U Kulatého stolu zmínila, že bílá rasa začíná být utlačována. „Coko…