Totální obrat vlády. Ostuda. Petr Holec a převratné zprávy

19.05.2022 8:18 | Ze sítí

Vláda uvažuje o vytvoření speciálního elektrického tarifu pro drobné odběratele. Čili došlo na slova Babiše a SPD, všiml si komentátor Petr Holec ve svém pravidelném streamu. Současně se směje tiskové konferenci ministra Síkely, kterou označil za komickou show. Holec též přinesl informace ze zákulisí, jak těžko se komunikuje právě se Síkelou, ale i s premiérem Fialou. Vysmál se faktu, že ve sněmovní jídelně je k dostání smažený sýr za 78 Kč. „Kdyby se otevřela jídelna celému Česku, aby si tam lidé mohli přijet na smažák, to by byla účinná pomoc,“ zmínil.

Totální obrat vlády. Ostuda. Petr Holec a převratné zprávy
Foto: Vlada.cz
Popisek: Tisková konference vlády Petra Fialy

Anketa

Jste ochotni alespoň částečně omezit topení, ježdění autem či užívání klimatizace, abyste pomohli Ukrajině proti Putinovi?

2%
97%
hlasovalo: 35871 lidí

„Myslím, že si můžeme přiznat, že Fialova vláda jede bomby. A ten uplynulý týden tomu dává za pravdu. Těch událostí bylo tolik, a řekl bych i převratných, že to stojí za to. Máme tady nejspíš první velkou otočku vlády, kterou samozřejmě všichni čekali, protože jsme tak nějak všichni tušili, že už to takhle dál nepůjde, že se to vládě bortí pod rukama, ta – ona tomu říká pomoc, já si myslím, že tomu spíš můžeme říkat nepomoc, protože vláda furt říká a chlubí se, jak pomáhá lidem, ale lidem zatím vůbec nepomáhá. A teď už i ve vládě zjistili, že takzvané adresné pomoci prostě nefungují. A teď se zdá, že jsou na cestě první plošné pomoci,“ poznamenal úvodem Petr Holec.

„Jak víte, chystá se ta zvýhodněná sazba na elektřinu, do určité výše odběru, což by se mělo týkat víceméně všech lidí, je tam další pomoc, příplatky na bydlení se ukázaly jako příšerné fiasko, 14 lejster a ti úředníci, kteří to s lidmi mají vyřizovat, tak sami přiznávají, že není v silách průměrného člověka to elektronicky zvládnout, protože náš sociální systém na to není připravený,“ poukázal také na seznam dokumentů a všeho, co je potřeba k takové žádosti.

„Nikdo se nemůže divit, že vlastně o ty příplatky nakonec žádá jenom menšina lidí, kteří by je měli dostat, měli by na ně nárok, ale prostě nejsou schopní se tím systémem probojovat. Takže to je, bych řekl, velký obrat vlády, protože ta plošná opatření pořád odmítala, jako že je to rozhazování peněz a nesystémové a že to chce Babiš, a když to chce Babiš, tak my to nemůžeme samozřejmě chtít... A jestli to udělají, tak v podstatě dají za pravdu Babišovi, ale i SPD, ta říká, že ta vládní pomoc neboli nepomoc taky nefunguje,“ zmínil Holec.

„Kdo se tomu může divit, když se tady podíváme na ministra průmyslu a obchodu. Já jsem rád, že měl tiskovku, protože když se tady bavíte s lidmi z průmyslu, tak oni toho mají skutečně dost a oni se k němu nemůžou dostat, protože je drtí všechny ty drahé energie, které samozřejmě zvyšují náklady na výrobu a ceny. Ale oni říkají, že se k němu nemůžou dostat. A když se dostaneme k premiérovi Fialovi, tak nám řekne, běžte za Síkelou. Já myslím, že Franz Kafka by to miloval,“ dodal Holec. 

Poukázal na Síkelova slova, kdy ten na tiskové konferenci hovořil o snížení teploty v kancelářích, na chodbách, ale i o snížení teploty vody. „To byla reality show? Nebo stand-up? Doufám, že máte doma také cedulky: Nesvítit, netopit, nesplachovat. Jsme ve válce. Takhle to dál nejde,“ řekl Holec.

Dalším tématem byl Deštník proti drahotě. Při té příležitosti si rýpl i do toho, že ve Sněmovně stále v jídelně stojí smažený sýr 78 korun. „Kdyby se otevřela jídelna celému Česku, aby si tam lidé mohli přijet na smažák, to by byla účinná pomoc,“ zmínil Holec. 

Vláda podle něj zaperlila i s jinými věcmi. „Jistě si vzpomenete na to, že když Rusko vlétlo na Ukrajinu, tak zablokovala okamžitě ty weby, které ve spolupráci se státními službami označila za proruské nebo dezinformační, a tudíž, že by snad mohly v nás zasít nějaké špatné informace nebo dezinformace a že bychom snad byli ruští švábi, a tak dál. Všichni tehdy viděli, že to hodně smrdí a že na to nemáme žádný zákon. Že to nemá oporu v zákoně, a to ta vláda slibovala, že to bude vláda, která ctí zákony a ústavu. A vzpomeňte si na to. A nikdo se k tomu nehlásil. Ta platforma řekla, že to provedla na doporučení vlády. Ta řekla: No my jsme zas dostali avízo od tajných služeb. A je to nějaké dva měsíce...“ řekl Holec a poukázal na to, že se zřejmě dezinfo weby opět odblokují, protože chybí opora v zákoně.

A samozřejmě že došlo i na nadcházející prezidentské volby. „Máme tady první salvu prezidentské kampaně. Josef Pepa Středula vypálil proti vládě, v září bude manifestace, odborářská, tady v Praze, ale samozřejmě že to bude demonstrace proti vládě, jak je u odborů zvykem – a bude to součást jeho prezidentské kampaně. Takže nejen Josef Středula vládě pořádně zatopí – a jak víte, se svým obytňákem vyrazil na turné Za Babiše bylo líp expremiér a šéf ANO Andrej Babiš, který sice zatím není kandidátem oficiálním, ale kdyby se rozhodl kandidovat, tak myslím, že tihle dva mohou vládě pořádně zatopit,“ zmínil Holec.

Ale zpět ke Středulovi. „Na twitteru napsal, že 5. září v 11 hodin bude v Praze manifestační mítink proti drahotě. Vláda nedělá prakticky nic pro sociální smír a například její deštník je výsměchem lidem. Místo bude upřesněno,“ zmínil Holec. 

Jedna významná politička prozřela a vypustila velké moudro. Tak začal Holec hovořit o někdejší předsedkyni Poslanecké sněmovny a nynější senátorce Miroslavě Němcové. „Prchal si nás pěkně vodí. Cokoliv on pro toho gaunera vymyslí, my odebíráme, karikujeme, různě komentujeme. A tím zadarmo mnohonásobně propagujeme. Čím větší pitomost, tím spíš se chytneme. Počítá s tím, má to zakalkulováno. Nereagovat, nešířit, i když to svádí,“ přečetl Holec tweet, který na své sociální sítě napsala senátorka Němcová v souvislosti s výjezdem Andreje Babiše (ANO) obytným vozem. „Miroslava Němcová, když ji vidím, tak si tak říkám, že zrovna jako kdyby chtěla oznámit, že by chtěla kandidovat na prezidentku. Ona teď pochopila marketing, že ano, všichni ti, co Babišovi nadávají a utahují si z něj a jeho kampaně, tak mu samozřejmě i pomáhají. Ale oni si to nemůžou odpustit, už prostě několik let. A ano, Babiš už není premiérem, ale ANO je pořád nejsilnější stranou ve Sněmovně, což je abnormální a ukazuje to na sílu ANO, protože po osmi letech ve vládě a roce a půl covidu, který byl skutečně politicky velmi toxický a krizový, tak ANO je nejsilnější stranou – a SPOLU musely vytvořit tři strany, aby daly sílu jednoho ANO,“ řekl Holec, že má radost z prozření Němcové.

reklama

autor: vef

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co je to dezinformace?

Proč není tento pojem legislativně uchopen a jak je možné, že i přesto vláda vyhazuje miliony za boj proti nim? Jak se dezinformace pozná?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slovenský úředník oznámil zdražení plynu. A Fico začal řádit, padla slova o dementech

19:10 Slovenský úředník oznámil zdražení plynu. A Fico začal řádit, padla slova o dementech

Slovenský premiér Robert Fico se rozčílil kvůli předsedovi Úřadu pro regulaci síťových odvětví. Důvo…