Toto je muž, který prý má Babiše zničit. Pátral po něm rozhlas

13. 8. 2017 11:05

Když se Andrej Babiš dozvěděl o tom, že policie žádá o jeho vydání k trestnímu stíhání v kauze firmy Čapí hnízdo, označil to za kampaň proti své osobě a poslední pokus o jeho likvidaci. A kdo měl Babiše zničit? Šéf hnutí ANO zmínil jméno policisty Pavla Nevtípila. Proč právě jeho?

Toto je muž, který prý má Babiše zničit. Pátral po něm rozhlas
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Čapí hnízdo

Když policie požádala o vydání poslance Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání, média se na možného příštího premiéra obrátila a chtěla vědět, co si o kroku policie myslí. Babiš několikrát zopakoval to samé. Prohlásil, že jde o kampaň proti němu. Na podporu svého argumentu zmínil také jméno vyšetřovatele, který má kauzu Čapí hnízdo na starosti – policistu Pavla Nevtípila. Právě on měl prý Babiše očernit.

Může být na Babišově spekulaci něco pravdy? Server iRozhlas.cz se rozhodl podívat se na to, kdo vlastně je policista Pavel Nevtípil. Je to muž, který dostal dost času a prostoru k vyšetření kauzy Čapí hnízdo. Média měla zůstat stát stranou. Svědčí o tom i slova vedoucí tiskového oddělení pražské policie Andrey Zoulové.

„My rozhodně nechceme vést vyšetřování v přímém přenosu a už vůbec ne přibližovat nebo představovat osobu pana vyšetřovatele médiím a široké veřejnosti. I pan vyšetřovatel si zaslouží nějaké soukromí, klid a čas na práci,“ uvedla.

Sám Andrej Babiš ale nejednou zmínil, že Nevtípil hrál roli v kauze Neograph. „Dostal to na starost ten ‚správný policajt‘, Pavel Nevtípil, který figuroval v kauze, kdy kmotři ukradli Vladimíru Sittovi firmu Neograph,“ napsal například Babiš na svém facebookovém účtu.

Rosina Sittů se před lety dostala do sporu s právníky spojovanými s lobbistou Ivo Ritigem. Sittovi byli nakonec nepravomocně odsouzeni za tunelování vlastní firmy Neograph. Odvolací soud se však Sittových zastal a nakonec zkritizoval práci Pavla Nevtípila, který v kauze figuroval. Sittovi byli očištěni.

Sluší se připomenout, že Robert Šlachta se ještě jako elitní detektiv zajímal o Nevtípilova nadřízeného Pavla Klučku. V kancelářích policie byly navíc nalezeny prostorové odposlechy. Generální inspekce bezpečnostních sborů to prověřila a konstatovala, že v souvislosti s umístěním odposlechů nedošlo k trestnému činu. Spekulovalo se ale o tom, že tyto odposlechy mohly souviset buď s kauzou Beretta nebo s kauzou Čapí hnízdo. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…