Toto je vážné. Němcová nařčena ze šíření dezinformací. Proč to udělala?

04.10.2022 16:44 | Ze sítí

„Kdo z vás to má, pánové…“ Senátorka Miroslava Němcová (ODS) na twitteru rýpla do údajné mzdy vrchního odboráře Josefa Středuly, kterého označila jako „soudruha předsedu“. Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů a kandidát v blížící se prezidentské volbě si kritiku nenechal líbit. „Šíříte dezinformace z falešného profilu,“ vmetl senátorce a dlouholeté veteránce české politiky, která v minulosti označila prezidenta Zemana za „zrádce naší země“. Právě Miloš Zeman podpořil Středulovu kandidaturu na Hrad. Odborový předák tento týden svolává demonstraci proti přístupu současné vlády k probíhající ekonomické krizi.

Toto je vážné. Němcová nařčena ze šíření dezinformací. Proč to udělala?
Foto: Repro ČT24
Popisek: Senátorka Miroslava Němcová v Událostech, komentářích

Ostrá výměna názorů dnes proběhla na twitteru mezi senátorkou Miroslavou Němcovou (ODS) a předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), kandidátem na prezidenta Josefem Středulou. Němcová sdílela tweet od falešného profilu používajícího jméno poslance Jaroslava Faltýnka (ANO), který prostřednictvím platformy napsal: „Josefe Středulo, ty se prý stydíš zveřejnit výši svého platu? Tak já to řeknu za tebe, 420.000 Kč měsíčně plus náhrady. Aby chlapci a děvčata z odborů věděli, jaký proletář je zastupuje.“ Dlouholetého šéfa největší odborové organizace v naší zemi pak majitel falešného profilu označil hashtagem „kmotr“.

Anketa

Pro koho byste raději hlasovali ve 2. kole prezidentské volby?

hlasovalo: 22010 lidí

Němcová, která tweet sdílela, k tomu dodala: „ČMKOS má příjmy cca 60 miliónů ročně. V roce 2020 to bylo 56.214.000. Pokud je údaj o výši platu soudruha předsedy správný, po připočtení náhrad jsi (sic!) bere akorát desetinu rozpočtu. Kdo z vás to má, pánové…“

Vrchní odborář si tuto kritiku však nenechal líbit a vzápětí občanskodemokratické senátorce odpověděl slovy: „Pokud jste někoho zvyklá nazývat soudruhem, tak mě do toho netahejte. A přijde mi bizarní, že jako senátorka ODS šíříte dezinformace z falešného profilu.“

Středula, který se bude v lednu příštího roku s mírnou podporou dosluhující hlavy státu Miloše Zemana ucházet o nejvyšší funkci v České republice, nyní vystupuje jako jeden z kritiků současné vládní koalice. Jakožto šéf odborářů svolal na 8. října na Václavské náměstí demonstraci proti stávající socioekonomické situaci. „Po dlouhé diskusi jsme se dohodli svolat demonstraci. Jedním z důvodů je nečinnost vlády. Vláda má příležitost do toho dne (8. října) činit kroky. Bohužel zatím nemáme příliš důvod věřit, že to zvládne. Jsme nespokojeni, rozzlobeni, odhodláni bojovat za lepší Českou republiku. Vláda má dostatek času, aby konala,“ prohlásil hlavní předák ČMKOS. Plánované protestní shromáždění se však nesetkává s velkým pochopením vládních politiků. Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) se nechal slyšet, že taková akce postrádá logiku, neboť vláda prý potřebná opatření chystá.

Senátorka Němcová, která v minulosti mj. vedla dolní komoru Parlamentu, je známá svými kontroverzními výroky na sociálních sítích. V březnu minulého roku například na svůj facebookový profil napsala: „Veřejně prohlašuji, že Miloš Zeman je zrádcem naší země.“ Současný prezident Miroslavu Němcovou v létě roku 2013 odmítl jmenovat premiérkou, když padla vláda Petra Nečase (ODS). Řízením země tehdy prezident, navzdory protestům tehdejší koalice a zejména Němcové, pověřil úřednický kabinet Jiřího Rusnoka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AKSTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová aplikace, která vás zbaví „dezinformací“. Bojovníci proti cenzuře ji chtěli vyzkoušet. A přišel šok

5:00 Nová aplikace, která vás zbaví „dezinformací“. Bojovníci proti cenzuře ji chtěli vyzkoušet. A přišel šok

Nenechme si ukrást prostor pro sdílení pravdivých zpráv, pro diskuzi a vzájemnou inspiraci. Tímto ap…