Toto se servírovalo v Lánech čínskému prezidentovi

28.03.2016 19:01

Bažantí vývar s domácími nudlemi a bažant po lánsku špikovaný slaninou s nudlemi a bramborem. Takové menu čekalo na slavnostní večeři hlavy států Česka i Číny na lánském zámku.

Toto se servírovalo v Lánech čínskému prezidentovi
Foto: Radka Křivinková
Popisek: Vítání čínského prezidenta před hotelem Hilton

Si Ťin-pching dorazil do Lán za dohledu policejního vrtulníku krátce po 17. hodině. Zeman čínského hosta přivítal u vchodu do zámku, poté spolu z balkonu s výhledem na zámecký park zamávali novinářům. Si Ťin-pching se následně podepsal do knihy hostů a oba politici se vydali pěšky k nedalekému historickému skleníku, který byl nedávno opraven. U něj symbolicky zasadili jinan dvoulaločný, zvaný též ginkgo biloba, a odkryli pamětní desku. Zeman při tom poznamenal, že deska je pouze provizorní a za čas ji nahradí mramorová. Informovala o tom ČTK.

K večeři, která následovala, se podávala jako předkrm zámecká paštika s lánským pečivem, následoval bažantí vývar s domácími nudlemi. Hlavním chodem byl bažant po lánsku špikovaný slaninou s nudlemi a bramborem. Jako zákusek byla připravena variace sorbetů. K pití byla podávána káva, čaj či víno z Vinařství Zapletal a vinařství Chateau Lednice. 

Zeman si se svým čínským protějškem již také předal dary. Česká hlava státu převzala křeslo a čínský porcelán, Si Ťin-pching obdržel tři páry bot značky Baťa a broušenou skleněnou mísu. 


(Foto: Radim Panenka)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechutná píp. Děsivá výhrůžka Merkelové. Hrozí, že uprchlická vlna přejde přes Českou republiku. 70 milionů migrantů. Babiš, kníže, Doubrava, Keller či Okamura tohle vzkázali kancléřce

4:45 Nechutná píp. Děsivá výhrůžka Merkelové. Hrozí, že uprchlická vlna přejde přes Českou republiku. 70 milionů migrantů. Babiš, kníže, Doubrava, Keller či Okamura tohle vzkázali kancléřce

ANKETA Jak informovaly Novinky.cz, německá kancléřka Angela Merkelová řekla ve středu, že velká větš…