Toto se servírovalo v Lánech čínskému prezidentovi

28.03.2016 19:01

Bažantí vývar s domácími nudlemi a bažant po lánsku špikovaný slaninou s nudlemi a bramborem. Takové menu čekalo na slavnostní večeři hlavy států Česka i Číny na lánském zámku.

Toto se servírovalo v Lánech čínskému prezidentovi
Foto: Radka Křivinková
Popisek: Vítání čínského prezidenta před hotelem Hilton

Si Ťin-pching dorazil do Lán za dohledu policejního vrtulníku krátce po 17. hodině. Zeman čínského hosta přivítal u vchodu do zámku, poté spolu z balkonu s výhledem na zámecký park zamávali novinářům. Si Ťin-pching se následně podepsal do knihy hostů a oba politici se vydali pěšky k nedalekému historickému skleníku, který byl nedávno opraven. U něj symbolicky zasadili jinan dvoulaločný, zvaný též ginkgo biloba, a odkryli pamětní desku. Zeman při tom poznamenal, že deska je pouze provizorní a za čas ji nahradí mramorová. Informovala o tom ČTK.

K večeři, která následovala, se podávala jako předkrm zámecká paštika s lánským pečivem, následoval bažantí vývar s domácími nudlemi. Hlavním chodem byl bažant po lánsku špikovaný slaninou s nudlemi a bramborem. Jako zákusek byla připravena variace sorbetů. K pití byla podávána káva, čaj či víno z Vinařství Zapletal a vinařství Chateau Lednice. 

Zeman si se svým čínským protějškem již také předal dary. Česká hlava státu převzala křeslo a čínský porcelán, Si Ťin-pching obdržel tři páry bot značky Baťa a broušenou skleněnou mísu. 


(Foto: Radim Panenka)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nic se vracet nebude!“ Chci domluvit! Kroužková tak tlačila, až Dostálovou rozesmála

20:37 „Nic se vracet nebude!“ Chci domluvit! Kroužková tak tlačila, až Dostálovou rozesmála

Brusel odmítl odklad kvůli střetu zájmů, české úřady chtěly odklad 60 dní, místo toho obdrželi šiben…