Toto vláda chystá proti čínskému Huawei. Referuje Sabina Slonková

04.02.2019 16:17

Reportérka Sabina Slonková se na webu Neovlivní.cz rozepsala o tom, jak se stát chystá na Huawei. Otázkou je, zda se vláda přidá na stranu například USA či Británie a zamezí přístupu technologií čínské firmy do kritické infrastruktury, nebo naopak nechá dál firmu vyhrávat díky podstřeleným cenám klíčové zakázky.

Toto vláda chystá proti čínskému Huawei. Referuje Sabina Slonková
Foto: Huawei
Popisek: Huawei
reklama

Jak server zjistil, nezpochybnitelný důkaz, že společnost Huawei zneužívá své technologie k nezákonnému šmírování, vláda nedostane. 

„U těch již proběhlých zakázek je třeba si spočítat, kolik budou stát protiopatření. Tedy kroky, které minimalizují riziko používání technologií Huawei a zajistí kontrolu, že ta data neodcházejí, kam nemají. A jestli se nevyplatí ta zařízení prostě vyhodit, odepsat, protože to může být levnější než budovat protiopatření,“ zmínil ke strategii jeden z úředníků.

Původní text ZDE

Server Neovlivní.cz zmínil také to, že čeští bezpečnostní experti chtějí připomenout případ z dubna 2010. Tehdy bylo patnáct procent všech internetových tras přesměrováno na China Telecom. A jak uvádí státní úředník, vypuklo tehdy nefalšované zděšení. Obdobný případ se pak stal i v Etiopii či v Šanghaji. 

Jak závěrem server konstatuje, Česko by podle premiéra Andreje Babiše mělo postupovat koordinovaně s ostatními unijními státy. Podle českého předsedy vlády jde totiž o globální problematiku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

19:43 Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

V České televizi vystoupil k dění ve Spojených státech komentátor a publicista Jefim Fištejn. Kromě …