Továrny a kanceláře! Bartoš řekl, co Piráti zdaní

23.09.2021 8:02 | Zprávy

Šéf Pirátů Ivan Bartoš znovu a znovu ujišťuje veřejnost, že se Piráti v žádném případě nechystají více zdaňovat vlastnické bydlení. To tvrdí jen Tomio Okamura a podle Bartoše jednoznačně lže. „To znamená, že nebudeme v tomto segmentu zvyšovat daně. Říkáme, že hoaxy o tom, že vám Piráti zdaní byt, jsou nesmysl,“ pravil Bartoš.

Továrny a kanceláře! Bartoš řekl, co Piráti zdaní
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Bartoš (Piráti) hovořil v Pardubicích s voliči

Předseda Pirátů Ivan Bartoš, kandidát STAN a Pirátů na premiéra, má za to, že český stát musí hledat nové zdroje příjmů, protože stávající daňový model není dlouhodobě udržitelný. Jenže to v žádném případě neznamená, že by Piráti chtěli zdanit vlastnictví bytů. To tvrdí předseda SPD Tomio Okamura a podle Bartoše jednoznačně lže.

„Tomio Okamura si dokonce do svých volebních novin narval, že chceme jedním procentem zdanit vlastnictví nemovitosti. Za 2+kk byste pak platili ročně 30 tisíc korun, to je absolutní nesmysl a lež,“ udeřil Bartoš na Okamuru v rozhovoru pro Lidovky.cz.   

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…