Trapas TOP 09. Korte obvinil Babiše, pak se ukázalo, že je vše úplně jinak

09.09.2016 6:56

O sporu mezi ministrem financí Andrejem Babišem a poslancem Danielem Kortem píší dnešní Lidové noviny i Mladá fronta Dnes. Poslanec TOP 09 Daniel Korte nejprve obvinil ministra financí a šéfa ANO Andreje Babiše, že ani jednou neposlal příslušné sněmovní komisi zprávu o odposleších nasazených Celní správou, čímž porušil zákon.

Trapas TOP 09. Korte obvinil Babiše, pak se ukázalo, že je vše úplně jinak
Foto: Daniela Černá
Popisek: Vicepremiér, ministr financí Andrej Babiš

Včera ale vyšlo najevo, že několik zpráv od celníků už ve Sněmovně je. Sám Korte přiznal deníku Právo, že ve sněmovním trezoru pro utajované dokumenty jsou dvě zprávy od celníků podepsané Babišem a další ještě z dob, kdy byl ministrem Kalousek. Problém je v tom, že dokumenty celní správy převzaté bezpečnostním ředitelem dolní komory zůstaly v trezoru a na stůl komise se nikdy nedostaly. Korte připustil, že chyboval tajemník výboru.

Podle dnešní Mladé fronty Dnes poslanci, kteří měli zprávy kontrolovat, neznali zákon, takže se po informacích od celníků, které měli připravené v trezoru, ani nepídili.

Babiš: Je to šikana

Babiš označil počínání šéfa komise pro kontrolu odposlechů Korteho a jeho stranického šéfa Miroslava Kalouska, který se za svého poslance postavil, za šikanu.

„Vaše veřejná vystoupení, při kterých jste opakovaně prezentoval zjevné nepravdy, považuji za hrubé zneužití tohoto významného kontrolního orgánu Poslanecké sněmovny k předvolebnímu politickému boji,“ napsal Babiš v otevřeném dopise Kortemu, jemuž zároveň doporučil protialkoholní léčení. Lidovec Ivan Gabal vyzval Korteho k rezignaci z čela komise pro kontrolu odposlechů. „Neumím si to vysvětlit, ale protože jsme o nich nevěděli, tak jsme je ani nemohli projednávat,“ řekl Právu Korte s tím, že o výzvě k rezignaci přemýšlí.

Korte pro svou rezignaci nevidí důvod

Zároveň řekl, že nevidí takové fatální pochybení, aby k tomu byl důvod. „Já nejsem od toho, abych něco hledal v útrobách Poslanecké sněmovny,“ řekl Korte.

Zprávu za loňský rok měla sněmovna dostat podle Babiše včera. Babiš zdůraznil, že ministerstvo financí zákonné povinnosti plní. Babišova náměstkyně Schillerová se také ohradila proti informacím, že zprávy neobsahují správné údaje. „Podle našeho názoru obsahují to, co požaduje zákon,“ řekla. Poukázala také na to, že sněmovní komise si může ze zákona vyžádat další informace, což nikdy neudělala.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …