Trestnej čin jak vyšitej! Babiš půjde do kriminálu, napsal Jaroslav Kmenta ke zveřejněným dokumentům

09.10.2017 6:12 | Zprávy
autor: mp

Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr zajásal nad knihou novináře Jaroslava Kmenty o Andreji Babišovi. Svou knihu okomentoval i sám Kmenta. Novinář je přesvědčen, že Babiš premiérem nebude a může si za to sám.

Trestnej čin jak vyšitej! Babiš půjde do kriminálu, napsal Jaroslav Kmenta ke zveřejněným dokumentům
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Čapí hnízdo

Jaroslav Kmenta napsal knihu Boss Babiš, kterou vydává jen pár dní před volbami. V knize Kmenta možného příštího premiéra popisuje jako klasický bílý límeček, který se neštítí provést ledacos. Třeba dokáže tvrdit o farmě Čapí hnízdo, že jde opravdu o projekt, který lze zařadit do kategorie malé a střední firmy, nad nímž neměl miliardář kontrolu v době, kdy firma čerpala desítky milionů dotací z Evropské unie.

Anonymní skupina Šuman však zveřejnila dokument, podle kterého měl Babiš nad Čapím hnízdem kontrolu po celou dobu, po kterou byly čerpány evropské dotace. Kmenta nepochybuje o tom, že podání žádostí o dotace nebylo v případě farmy Čapí hnízdo ničím jiným než podvodem.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Fakt myslíte, že se Babiš omluví?

A i kdyby, co to řeší? Spíš by mě zajímalo, co když svému slibu vzdát se nadobro Agrofertu nedostojí. Co bude? Existuje možnost, jak ho donutit, aby svůj střet zájmů vyřešil? Odvolat ho nejde a premiérem už je, takže co s tím?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Projekt Turek nevyšel, přišla akce Macinka. Zbořil vidí plán

17:15 Projekt Turek nevyšel, přišla akce Macinka. Zbořil vidí plán

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Politolog Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz tvrdí, že ostré v…