Trhají nás na kusy! naříká Šmarda nad ČSSD. Kdo za to může?

22. 8. 2019 7:02

Místopředseda ČSSD Michal Šmarda se v pondělí vzdal své nominace na post ministra kultury, strana nyní na resort posílá Lubomíra Zaorálka. Podle Šmardových slov tento souboj nemohla ČSSD nad prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem vyhrát. Uvedl to v rozhovoru pro Novinky.cz.

Trhají nás na kusy! naříká Šmarda nad ČSSD. Kdo za to může?
Foto: archiv starosty
Popisek: Starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda (ČSSD)
reklama

Šmarda zároveň vyjádřil svoji skepsi nad účastí strany ve vládě, kdy podle něj vládní účast sociální demokracii poškozuje. Myslím, že já jsem za posledních dvacet hodin nepůsobil jako někdo, kdo se drží vládního angažmá. Kdybych chtěl být poslední tři měsíce za každou cenu ve vládě, tak k tomu vedla jednoduchá cesta. Po tom, jak se Andrej Babiš zachoval, by nikdo nemohl odchod ČSSD z vlády vnímat jako podraz,“ poznamenal Šmarda s tím, že ČSSD to má velmi těžké. 

Anketa

Schvalujete působení ministra zahraničí Tomáše Petříčka?

5%
95%
hlasovalo: 24958 lidí

Původní text ZDE

„Odchodem z vlády ČSSD velmi pravděpodobně otevře cestu nějakému horšímu řešení. Druhý pohled je, že strana účastí ve vládě velmi trpí a že ji vládní účast trhá na kusy. A to je velmi těžké rozhodování, není to jednoduché z lidského ani morálního hlediska,“ dodal. 

 

 

 

 

 

Jak jeho rozhodnutí stáhnout svou nominaci vnímají kolegové ze strany? Podle jeho slov každý jinak. „Čím mi jsou lidé bližší, tím častěji mi říkají, že jsou rádi, že jsem se takto rozhodl. Protože se báli, že by to pro mě osobně bylo zdrcující být ve vládě s Andrejem Babišem, který se rozhodl, že se stanu jeho osobním terčem. Lidé, kteří brali tuto věc jako něco, kde může ČSSD prokázat, že má sílu, to kritizují a říkají, že jsem měl vydržet. Ale já jsem jednoduše přesvědčen, že soc. dem. nemá politickou sílu na to, aby mohla zvítězit v přímém střetu s prezidentem a premiérem naráz,“ uzavřel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A jejda! Ombudsmana Křečka podpořily „známé firmy“ z Brna. To zase bude řev

18:26 A jejda! Ombudsmana Křečka podpořily „známé firmy“ z Brna. To zase bude řev

Brněnské seskupení, které se nazývá Slušní lidé, na sociálních sítích podpořilo nově zvoleného ombud…