Tři dny do voleb v USA: Clintonová vede nad Trumpem jen těsně

5. 11. 2016 16:12

Demokratka Hillary Clintonová vede 3 dny před volbami nad republikánem Donaldem Trumpem až o pět procentních bodů. Možná budoucí první prezidentka USA vede nad Trumpem i v počtu volitelů, byť tady se Trump na Clintonovou dotahuje. Informuje o tom agentura Reuters.

Tři dny do voleb v USA: Clintonová vede nad Trumpem jen těsně
Foto: archív autora
Popisek: Clintonová, Trump

Podle průzkumu Reuters/Ipsos uveřejněného v pátek pravděpodobně odevzdá Clintonové hlas 44 procent voličů, zatímco Trumpovi 39 procent občanů USA. Hillary Clintonová by však neměla usnout na vavřínech, protože jiné průzkumy jí přisuzují vedení v rozsahu od 2 do 7 procent. Kandidátka proto vyrazila do váhající Floridy. Tento stát rozhodl volby v roce 2000, po nich se prezidentem stal George W. Bush.

Celý text v angličtině najdete zde

Demokratická kandidátka prý poněkud ztrácí půdu pod nohama. Její dřívější jasné vedení se vytratilo poté, co FBI znovu otevřela kauzu posílání e-mailů někdejší ministryně zahraničí Clintonové ze soukromé pošty. Republikáni toho patřičně využili a na Clintonovou útočí ze všech sil.

Podobná data přinesl průzkum Reuters/Ipsos v roce 2012, kdy nakonec zvítězil Barack Obama nad republikánem Mittem Romneym o čtyři procentní body.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

20:03 Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller poznal zevnitř, jak funguje česká sociální de…