Tři dny do voleb v USA: Clintonová vede nad Trumpem jen těsně

05.11.2016 16:12

Demokratka Hillary Clintonová vede 3 dny před volbami nad republikánem Donaldem Trumpem až o pět procentních bodů. Možná budoucí první prezidentka USA vede nad Trumpem i v počtu volitelů, byť tady se Trump na Clintonovou dotahuje. Informuje o tom agentura Reuters.

Tři dny do voleb v USA: Clintonová vede nad Trumpem jen těsně
Foto: archív autora
Popisek: Clintonová, Trump

Podle průzkumu Reuters/Ipsos uveřejněného v pátek pravděpodobně odevzdá Clintonové hlas 44 procent voličů, zatímco Trumpovi 39 procent občanů USA. Hillary Clintonová by však neměla usnout na vavřínech, protože jiné průzkumy jí přisuzují vedení v rozsahu od 2 do 7 procent. Kandidátka proto vyrazila do váhající Floridy. Tento stát rozhodl volby v roce 2000, po nich se prezidentem stal George W. Bush.

Celý text v angličtině najdete zde

Demokratická kandidátka prý poněkud ztrácí půdu pod nohama. Její dřívější jasné vedení se vytratilo poté, co FBI znovu otevřela kauzu posílání e-mailů někdejší ministryně zahraničí Clintonové ze soukromé pošty. Republikáni toho patřičně využili a na Clintonovou útočí ze všech sil.

Podobná data přinesl průzkum Reuters/Ipsos v roce 2012, kdy nakonec zvítězil Barack Obama nad republikánem Mittem Romneym o čtyři procentní body.

reklama

autor: mp

premiér

Není to spíš naopak, že jedině pod tlakem dokáže premiér jednat? A když jste u tlaku, máte dojem, že Babiš a vaše vláda zvládla pod tlakem covidu jednat lépe? Vždyť jste svá rozhodnutí měnili jak aprílové počasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

20:30 Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

Uniklé údaje z novozélandské databáze vyvolávají dojem o vysokém procentu smrtnosti po očkování prot…