Tři mělničtí zastupitelé opustili ANO, vadí jim politika vedení

02.12.2019 22:12

Tři mělničtí zastupitelé Zbyněk Šnajdr, Stanislav Melichar a Martina Semelková opustili hnutí ANO, za něž kandidovali v loňských komunálních volbách. V prohlášení na Facebooku a na webu Mělnicka uvedli, že nesouhlasí s politikou současného vedení. Zastupiteli zůstávají. Hnutí ANO je v Mělníku v opozici.

Tři mělničtí zastupitelé opustili ANO, vadí jim politika vedení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Šnajdr

Někdejší kandidát na starostu Mělníka Šnajdr uvedl, že nemůže být součástí hnutí, pod jehož vedením se projídá ekonomický růst a zadlužuje země schodkovými rozpočty. Vadí mu i „populistická levicová politika pod taktovkou ČSSD a KSČM“, zvyšování daní a zavádění elektronické evidence tržeb všem profesím.

Semelková v prohlášení napsala, že si zakládá na slušnosti, poctivosti, čestnosti, lásce k rodině a váží si všech lidí a toho, co dokázali, a také svobody. Nedokáže pochopit „koalici s KSČM v Parlamentu ČR“ a má problém se ztotožnit s některými výroky a jednáním premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše a vlády. „Proto již nadále nemohu být součástí tohoto hnutí,“ dodala.

Melichar uvedl, že když do hnutí vstupoval, byl zklamán působením většiny politiků a věřil ve změnu k lepšímu. „Ale bohužel poslední dobou jsem dospěl k názoru, že se můj pohled na politiku hnutí ANO 2011 změnil, a nadále nechci, aby mé jméno bylo spojováno s tímto hnutím,“ dodal.

Na vedení Mělníka se podílejí čtyři uskupení a Ladislav Pořízek zvolený za Spojené síly pro Mělník, v jednadvacetičlenném zastupitelstvu mají 11 hlasů. V opozici jsou kromě ANO ODS s podporou Strany soukromníků ČR, Nezávislí kandidáti a KSČM „Za lepší Mělník“. Hnutí ANO mělo dosud v zastupitelstvu čtyři mandáty, zastupitelem za ANO byl zvolen také Miroslav Ullman.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

12:53 Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

Na Slovensku je rušno kolem veřejnoprávních médií. „Největší likvidátoři svobody slova se dnes pasuj…