Tři sta třicet tři miliard. Tolik nám prý vyneslo členství v EU

13.04.2014 15:03 | Zprávy
autor: nem

Nejnovější data, která zveřejnila Evropská komise, ukazují, že České republice se členství v Evropské unii vyplácí. Podle nich totiž za dobu svého členství v EU od roku 2004 každoročně z Bruselu získala více peněz, než do něj sama odvedla.

Tři sta třicet tři miliard. Tolik nám prý vyneslo členství v EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Česká republika doposud poslala do bruselského rozpočtu 342,8 miliardy a vyčerpala 676,2 miliardy. Celkově je tak země v plusu o více než 333 miliard korun.

Podle Evropské komise jsou na tom obdobně i další země, které v roce 2004 vstoupily do evropského společenství. Naopak objem odvodů nad příjmy převažuje u původních zemí EU, jako je Německo, Francie a Itálie. Údaje komise jsou jen do roku 2012.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rozpočtové určení daní

Můžete udělat něco, aby Praha neměla na občana 4,5 krát víc než malá města a venkov Z NAŠICH DANÍ ? Zatímco Praha NEVÍ ROUPAMA co by postavila ( a mnohdy to jde dokonce ze státního rozpočtu ), tak na malých městech trvá roky, než je na drobnou OPRAVU třeba chodníku.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Popáleninu, ať jim shoří auto nebo ať zažijí válku. Fotograf Vrabec má přání pro ty, kdo slavili s pyrotechnikou

19:54 Popáleninu, ať jim shoří auto nebo ať zažijí válku. Fotograf Vrabec má přání pro ty, kdo slavili s pyrotechnikou

Petr Vrabec pracující jako fotograf pro Pirátskou stranu nesl vidinu silvestrovských oslav velmi těž…