Trikolóra poslala otevřený dopis ministru Havlíčkovi

17.02.2021 16:44

Situace na hranicích s Německem a Rakouskem je podle hnutí Trikolóra alarmující. Proto Antonín Fryč, odborný garant pro dopravu, zaslal ministru Havlíčkovi otevřený dopis. „Je nezbytně nutné, vážený pane ministře, aby z Vaší strany, jakož i ze strany ministerstva zahraničí i ministerstva vnitra, jste se zasadil důsledným projednáním s německou a rakouskou stranou, že uvedená situace se již nebude opakovat,“ píše v dopise.

Trikolóra poslala otevřený dopis ministru Havlíčkovi
Foto: Trikolóra
Popisek: Trikolóra
reklama
„Situace na česko-německých a česko-rakouských hranicích se stala od této neděle alarmující. Přestože jste věděl, vážený pane ministře, již od pátku, že německá a rakouská strana připravuje zpřísnění opatření v boji proti epidemii covid-19 na svých hranicích s Českou republikou, neprojednal jste s nimi koordinaci společného postupu,“ píše Fryč.  
 

Anketa

Skončí letošní ,,covidová zima" celonárodní tragédií?

76%
24%
hlasovalo: 5466 lidí
Proto na hranicích v pondělí uvízly stovky řidičů a kamionů. Jen na rakouských hranicích to bylo 2.100 řidičů. „Většina z nich byla vybavena platnými zdravotními testy, přesto museli hodiny čekat ve dvacetikilometrových kolonách spolu s netestovanými řidiči. Pokud se někdo na hranicích musel testovat, stál venku v mrazech v dlouhých frontách na provedení testu. Průjezd vozidel přes hranice nebyl nijak koordinován, nebyly zřízeny dvourychlostní dopravní pásy, nebyly zajištěny pro řidiče žádné základní životní potřeby atd.“ nechápe. 
 
Má i vlastní osobní zkušenost ze strojírenské společnosti, kterou vlastní. „Uvízla nám vozidla s montéry a obytnými kontejnery, které dodáváme jako testovací a očkovací centra do Německa pro americkou armádu. Dochází tak ke zpoždění dodávky, zvýšeným nákladům na montáž a jeřáby, ale hlavně ke ztrátě dobrého jména a spolehlivosti jako dodavatele. Jedná se o poměrně rozsáhlé zakázky, díky nimž jsme schopni dávat lidem práci i během covidové pandemie,“ zlobí se Fryč. 
 
Podle něj je nutné, aby stát vytvořil podmínky pro podnikání, koordinoval a pružně reagoval na změny, které ovlivňují náročný segment logistiky přepravy zboží a služeb přes hranice obzvláště v tomto období a skutečně více komunikoval v této věci se sousedními zeměmi EU.
 
„Je nezbytně nutné, vážený pane ministře, aby z Vaší strany, jakož i ze strany ministerstva zahraničí i ministerstva vnitra, jste se zasadil důsledným,“ napsal odborný garant pro dopravu hnutí Trikolóra Antonín Fryč.
 
 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

17:33 Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Přínos poradní skupiny MeSES při ministerstvu zdravotnictví, vedené…