Tripartita bude dnes jednat o lázeňství, turismu či čerpání peněz z EU

16.03.2015 6:12

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se chystají dnes společně jednat o situaci v lázeňství a o podpoře cestovního ruchu, přípravě elektronické evidence tržeb i o změnách pravidel agenturního zaměstnávání. Zabývat se budou také cestou ke zvýšení finanční gramotnosti či čerpáním peněz z EU.

Tripartita bude dnes jednat o lázeňství, turismu či čerpání peněz z EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto

Podle podkladů pro tripartitu loni přijelo do lázní 200.000 Čechů a Češek. To je o devět procent víc než v předchozím roce. Zahraničních klientů naopak o pět procent ubylo, bylo jich 90.000. Meziročně vzrostl o 41 procent pak počet pacientů, jimž se celá péče proplácí.

Turistů loni přijelo více, ale trávili u nás kratší dobu

Loni do hotelů a dalších ubytovacích zařízení přijelo 8,1 milionu zahraničních turistů. To je o 3,5 procenta víc než v roce 2013. Průměrná doba pobytu se zkrátila, návštěvníci zůstali v průměru 2,73 noci. Úbytek ruských hostů, jichž bylo o 13 procent méně, mohou dorovnat návštěvníci z Číny. Čínských turistů bylo loni o 22 procent víc. Cizince chce ČR mimo jiné lákat na lázeňskou péči.

Hrozí ztráta až 85 miliard korun

Tripartita se stejně jako loni i letos chystá pravidelně věnovat čerpání peněz z EU. Česku původně hrozilo, že loni nestihne vyčerpat až 24,6 miliardy korun. Podle materiálu pro tripartitu to nakonec bylo 8,7 miliardy. V letošním roce zbývá proplatit přes 200 miliard, což je 30 procent peněz za skončené období 2007 až 2013. Pokud se podle materiálu nepodaří vyřešit posuzování dopadů na životní prostředí (EIA) a realizovat velké dopravní projekty, mohla by ztráta činit až 85,1 miliardy.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

Ing. Radovan Vích byl položen dotaz

Podle vás bychom měli být sobci a lhostejní k tomu, co se děje kolem nás?

Tvrdíte, že není v našem zájmu zapojovat se do konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem, ale lze před tím zavírat oči? Co kdyby se konflikt týkal nás? Taky byste tvrdil, že si musíme pomoc jen sami? Vždyť ani v minulosti to takhle nefungovalo. A co kdyby tento útok na Ukrajinu Rusku prošel hladce. Myslíte,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Strach Mikuláše Mináře. Naříká na vládu! A Rajchl mu ještě přidal

8:02 Strach Mikuláše Mináře. Naříká na vládu! A Rajchl mu ještě přidal

Ve svém pravidelném vysílání se předseda strany PRO Jindřich Rajchl věnoval například sankcím na rus…