Tripartita dnes bude jednat o návrhu rozpočtu na příští rok

20.09.2013 6:02

Zástupci zaměstnavatelů, odborů a vlády, tzv. tripartita, budou jednat dnes na Úřadu vlády o návrhu rozpočtu na příští rok. MF navrhlo rozpočet se schodkem 112 miliard korun. Původní návrh ministra financí Jana Fischera počítal se 110 miliardovým schodkem.

Tripartita dnes bude jednat o návrhu rozpočtu na příští rok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před úřad vlády přišlo podpořit svoje požadavky několik desítek členů Státní opery Praha

Svaz průmyslu a dopravy ČR, který zastupuje zaměstnavatele, se na jednání hodlá ohradit proti návrhu státního rozpočtu na podporu výzkumu, vývoje a inovací. "Konkrétně se jedná o podporu Technologické agentury ČR, které mají být pro příští rok přiděleny přibližně stejné prostředky jako letos. Ostatní poskytovatelé výzkumu, vývoje a inovací by však podle návrhu státního rozpočtu měli obdržet navýšení v řádech 100 milionů korun," uvedl tiskový mluvčí svazu Milan Mostýn.

Již dříve svaz uvedl, že prioritou při sestavování hospodaření státu by měla být zejména dopravní infrastruktura. Svaz nemá námitky ani proti avizovanému zvýšení mezd ve veřejném sektoru. Odboráři zveřejní své stanovisko k rozpočtu podle vyjádření mluvčí Jany Kašparové dnes před jednáním tripartity na svých internetových stránkách.

Ministr financí ve středu uvedl, že v návrhu rozpočtu počítá například s navýšením plateb pro státní pojištěnce o 4,7 miliardy korun, tedy proti původnímu plánu o miliardu více, aniž se to dotkne deficitu rozpočtu. Dále návrh rozpočtu počítá s navýšením mzdových prostředků ve státní správě o dvě procenta. Posílena byla navíc kapitola Ministerstva vnitra o 400 milionů korun, což podle Fischera otvírá prostor pro řešení problémů s náborem nových policistů. Případné navýšení rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na rok 2014 vláda ve středu přerušila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

14:12 „To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

Do zahraničí odtéká až 500 miliard korun, varovala v interview s Pavlem Štruncem ekonomka Ilona Švih…