Trocha faktů, bohatě okořeněná nenávistí, popsal Hynek Kmoníček zpravodajství o Trumpovi. Nebyl to prý prezident, kdo tu válku rozpoutal

04.03.2017 17:53

Luboš Xaver Veselý přivítal v Pressklubu na Frekvenci 1 dosavadního šéfa zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynka Kmoníčka, jenž 15. března odlétá do Spojených států, aby se ujal své nové funkce českého velvyslance v USA. V pořadu prozradil, co ho tam čeká. Musí se prý připravit na válku novinářů s Trumpem, i na to, že taxikáři toho občas vědí víc než agenti CIA.

Trocha faktů, bohatě okořeněná nenávistí, popsal Hynek Kmoníček zpravodajství o Trumpovi. Nebyl to prý prezident, kdo tu válku rozpoutal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA

Až bude Hynek Kmoníček předávat své pověřovací listiny do rukou 45. prezidenta USA Donalda Trumpa, bude mít šanci prohodit s ním pár slov, ale rozhodně to nebude tak, jak je to obvyklé u nás. U nás je zvykem, že dáváme novému velvyslanci na Hradě 30 minut. S tím ve Washingtonu rozhodně nemůžeme počítat,“ uvedl host.

Stranou Kmoníčkovy pozornosti nezůstal ani Trumpův vztah k médiím. „Ta administrativa se chová k médiím způsobem že jím vyhlásila otevřenou válku poté, co média vyhlásila otevřenou válku Trumpově administrativě. Výsledkem pak je, že to, co se dozvíme z médií, jsou nějaká fakta okořeněná porcí nenávisti. Ono vlastně všechno funguje docela normálně, ale to, jak to popisují média, funguje docela nenormálně,“ shrnul Kmoníček.

Taxikáři vědí víc, než agenti CIA

„Vzpomínáte si, jak jste tady byl před volbami, že. A víte, co jste říkal vy a co jsem říkal já? Vy jste před volbami říkal, že vítězství Trumpa není matematicky možné,“ připomněl moderátor Veselý Kmoníčkovi. „Ono to nebylo matematicky možné, ale ony se změnily parametry té rovnice, protože k volbám nepřišli voliči, kteří jindy chodí, a přišli voliči, kteří obyčejně nechodí,“ poznamenal host.

Uznal ovšem, že Luboš Xaver Veselý měl pravdu. Moderátor prozradil, že se to dozvěděl od jednoho amerického taxikáře a Kmoníček v pořadu se smíchem poznamenal, že taxikáři a holiči toho mnohdy vědí víc než agenti CIA.

V tuto chvíli se počítá s tím, že se koncem dubna setkají prezident Miloš Zeman a Donald Trump. Včetně společné tiskové konference a debaty české delegace s prezidentem Trumpem setkání Miloše Zemana a Donalda Trumpa zabere asi dvě hodiny.

Pár slov padlo k Rusku, které ovlivňovalo americké volby, ale jen v rovině propagandy. Západ podle Kmoníčka dělá totéž, takže si vzájemně není co vyčítat.

Kmoníček také posluchače upozornil, že on jako diplomat nemůže americké administrativě radit, jakého velvyslance by měla vyslat do Prahy. „To my víme, jak to končí, když velvyslanci dávají dobré rady,“ poznamenal Kmoníček, pravděpodobně s odkazem na dnes již bývalého amerického velvyslance Andrewa Schapira, jenž se dostal do křížku s prezidentem Milošem Zemanem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

12:30 Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

Do nedělní Partie televize Prima zavítala místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schiller…