„Turecko pro mě není důvěryhodným partnerem. Podle mého názoru jsme touto dohodou přijali odpovědnost za migranty. Ve smyslu postarat se o ně. Je správné pomáhat bližnímu, ale bližní není každý člověk. Je to člověk, který je součástí komunity, má stejné názory. O trpící ze Sýrie by se měly starat muslimské země,“ uvedl jeden z občanů, Michal Blahout, úvodem pořadu.
S jeho názorem nesouhlasila europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová. „Dohoda s Tureckem reprezentuje konec naivity EU. S výměnou migrantů souhlasím,“ podotkla. „Těch uprchlíků je pět milionů. Jenom v Turecku jsou tři miliony. My nechceme přijímat další milion nelegálních uprchlíků. Tento návrh dohody je šancí zastavit příval nelegálních uprchlíků,“ dodala.
A následoval názor europoslance Jana Zahradila (ODS). „S výměnou migrantů nesouhlasím. Je to snaha porušovat suverenitu států,“ uvedl s tím, že ale souhlasí s pomocí Turecku jak finanční, tak materiální. Dodal také, že s kvótami, které mu připomíná právě výměna migrantů, nikdy nesouhlasil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef