Turecko si řeklo o další miliardy na syrské běžence. Jinak se prý Evropa nebude stačit divit

30. 1. 2016 8:45

Turecko přitvrzuje. Pokud chce EU skutečně pomoci s uprchlickou krizí, měla by podle Ankary sáhnout podstatně hlouběji do své pokladnice. Místo tří miliard eur teď Turecko požaduje miliard pět, v přepočtu jde asi o 135 miliard korun.

Turecko si řeklo o další miliardy na syrské běžence. Jinak se prý Evropa nebude stačit divit
Foto: Archiv
Popisek: Turecká vlajka

„Ankara nyní chce pět miliard eur. My jsme však připraveni poskytnout pouze slíbené tři miliardy eur,“ řekl listu Die Welt vysoce postavený diplomat EU. České čtenáře o tom informovala ČTK. Faktem ovšem je, že Turecko zatím neobdrželo ani cent, proti vyplacení peněz totiž protestuje Itálie.

Turecku se pak nelíbí nejen to, že zatím nedostalo vůbec žádné peníze, ale nelibě nese i podmínky s vyplácením peněz spojené. Ankara by ráda dostala celou částku najednou a ocenila by, kdyby byly peníze pod co nejslabší kontrolou Bruselu.

Nespokojena je však i Evropská unie. Turecko totiž zatím neučinilo prakticky nic pro to, aby lépe ochránilo vlastní hranice. A pokud jde o miliardovou pomoc, měla být jít např. na výstavbu škol. Obecně řečeno, na zcela jasně připravené projekty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se vám nelíbí. Estébák. A máte vůbec nějaké plány, co s touto zemí? Nebo budete jen cintat o demokracii u Havlova pomníčku? Podívejte se, co řeší svět, chytá se za hlavu režisér Martinek

19:06 Babiš se vám nelíbí. Estébák. A máte vůbec nějaké plány, co s touto zemí? Nebo budete jen cintat o demokracii u Havlova pomníčku? Podívejte se, co řeší svět, chytá se za hlavu režisér Martinek

Režisér a producent David Martinek sepsal pro ParlamentníListy.cz zamyšlení nad výzvami současného …