Tvrdá realita: Polovina řeckého uprchlického tábora je v troskách, 15 zraněných

2.6.2016 7:53 odp.

Uprchlíci z tábora Moria na Ostrově Lesbos se skrývají na různých místech na ostrově. Z tábora je vyhnaly nepokoje, po kterých zůstalo patnáct lidí zraněných. Polovina uprchlického tábora Moria se ocitla v troskách.

Tvrdá realita: Polovina řeckého uprchlického tábora je v troskách, 15 zraněných
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Kolem iráckého města Dahúk je nespočet uprchlických táborů

Podle informací serveru Českého rozhlasu je rozvrácený uprchlický tábor Moria. „Nepokoje v uprchlickém táboře Moria na ostrově Lesbos, kde jsou asi tři tisíce běženců, si vyžádaly 15 zraněných, polovina tábora je zničená, migranti se nyní schovávají po ostrově a policie se je snaží chytit,“ píše server. Nepokoje vyvolaly noční spory mezi Pákistánci a Afghánci. Uprchlíci se vzájemně obviňovali z obtěžování žen a z krádeží jídla.

Podobných incidentů přitom v Řecku přibývá. Několik Syřanů, kteří byli odvezeni z tábora Idomeni do jiného uprchlického zařízení, muselo čelit násilnému „přivítání“ ze strany Iráčanů. V táboře na severu Řecka byl postřelen jeden Pákistánec. Řecká vláda zamezila vstupu novinářů na místa střetů a zdejší média tvrdí, že vláda se snaží vše zamést pod koberec. Obyčejní Řekové se ovšem snaží uprchlíkům pomáhat.

„Úřady se snaží běžence z různých zemí od sebe oddělit, například na bývalém letišti Eliniko u Athén přežívají v tuto chvíli čtyři tisíce běženců, 90 procent z nich pochází z Afghánistánu. Řecké úřady však nemají dostatek kapacit, vše probíhá neorganizovaně a v některých táborech už působí i mafie,“ pokračuje server v popisu řeckého dramatu.   

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

14:43 Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) se na svém twitterovém profilu vyjádřil k energií …