Tvrdá senátní kampaň. Vítězce nad Dolejšem hrozili násilím

22. 10. 2012 8:57

Senátorka Daniela Filipiová ve druhém kole víkendových voleb drtivě porazila kandidáta KSČM Jiřího Dolejše. V rozhovoru pro deník Právo znovu poděkovala všem lidem, kteří pro ni hlasovali, příznivce ČSSD nevyjímaje, a pozastavila se nad tím, jak nenávistně o ní psali někteří spoluobčané např. v emailech. Že tak hnusný souboj nečekala, napsala už na sociální síti.

Tvrdá senátní kampaň. Vítězce nad Dolejšem hrozili násilím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátorka za ODS Daniela Filipiová
reklama

„Chodily mi výhružné e-maily, hrozby násilí. Dokonce i věta, že bych neměla nikde chodit sama," popisuje zlobu některých lidí senátní vítězka. Ale přišly jí prý i pozitivní zprávy, kde jí voliči psali, že v prvním kole podpořili ČSSD, ale v kole druhém podpoří ji, protože nestojí o vítězství komunisty. Z politiků ji jednoznačně podpořili představitelé TOP 09 nebo pan Koranda z Volby pro Prahu 8.

Premiér Nečas má mou podporu

Filipiovou také překvapilo, že pana Dolejše proti ní podpořil společný kandidát sociálních demokratů a lidovců Martin Potůček. KDU-ČSL se však od jeho vyjádření obratem distancovala. Vyjádření spisovatelky a někdejší chartistky Lenky Procházkové, která také otevřeně podpořila komunistického kandidáta, Filipiové prý přímo vyrazilo dech.

Členka horní komory sice svůj mandát obhájila, ale její straně se obecně nedařilo. Proč? Filipiová má za to, že ODS poškozuje nejednotné vystupování, ale také skutečnost, že neprovádí čistě pravicovou politiku, což pravicové voliče odrazuje. Premiér Nečas, který stojí v čele nepopulární vlády, má přesto její plnou podporu, a jednoznačně si nepřeje změnu na postu lídra ODS.

„Myslím si, že přepřahat v půlce vládnutí by bylo naprosto nevhodné," uzavírá Filipiová

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…