Tvrdá slova amerického publicisty: Washington lže a připravuje se na válku!

31.07.2014 8:07

Americká administrativa v čele s Barackem Obamou vede lživou propagandu proti Rusku, jejímž cílem má být jako již několikrát v minulosti démonizace vůdce a jeho země, která odmítá být vazalem Washingtonu. To vše má následně ospravedlnit použití síly proti dotyčnému „démonovi“. K takovému závěru došel americký publicista Paul Craig Roberts. Podle něj navíc rozpoutání nové války přispívá EU společně se západními médii, jelikož americkou propagandu „sežraly i s navijákem“.

Tvrdá slova amerického publicisty: Washington lže a připravuje se na válku!
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V Rusku se vlajka USA moc velké úctě netěší
reklama

„Washington uspěl s využitím průhledných lží při démonizaci Ruska coby nebezpečné agresivní země, vedené novým Hitlerem či novým Stalinem, stejně jako Washington uspěl při démonizaci Saddáma Husajna v Iráku, Tálibánu v Afghánistánu, Kaddáfího v Libyi, Assada v Sýrii, Cháveze ve Venezuele a samozřejmě Íránu,“ píše americký publicista s tím, že skutečnými démony jsou ve skutečnosti američtí prezidenti – Clinton, Bush a Obama, jejichž „skutečně úděsné zločiny“ prošly bez povšimnutí.

Propaganda jakožto ospravedlnění agrese proti Rusku

Důvod, proč se americká administrativa uchýlila k očerňování Vladimira Putina, spočívá podle Robertse ve snaze o vytvoření půdy pro použití síly proti dotyčnému vůdci a jeho zemi. Americkému prezidentu Obamovi při roztáčení soukolí války prý notně pomáhá Senát USA, velitel NATO Breedlove a náčelník amerického generálního štábu Dempsey.

„Máte zde ruskou vládu, která učinila vědomé rozhodnutí použít svoji vojenskou sílu na území jiné suverénní země pro dosažení svých cílů. Je to poprvé od r. 1939, či tak zhruba, kdy se tak stalo. Zcela jasně jsou na cestě prosadit se jinými způsoby nejen ve východní Evropě, ale i v hlavní Evropě a vůči Spojeným státům,“ cituje americký publicista Dempseyho slova pronesená v červenci na Aspenském bezpečnostním fóru.  

Roberts se domnívá, že Washington už soukolí války roztočil. A jakmile se prý toto soukolí začne točit, potáhne ho setrvačnost dopředu, takže se krveprolití nevyhneme.

Idiotské vlády a média v Evropě

„Idiotské, a vskutku neskutečně stupidní vlády a média v Evropě si, zdá se, nejsou vědomy piklů Washingtonu ohledně jejich budoucnosti, či neexistence budoucnosti, nebo je jim to lhostejné. Svojí bezstarostností se samy odsuzují k zániku a s tím i veškeré lidstvo. Spadla by nebesa, kdyby britský premiér, nebo francouzský prezident, či německá kancléřka nebyli pozváni do Bílého domu, nebo kdyby polští nýmandi nedostali od Washingtonu svých třináct stříbrných,“ sarkasticky zhodnotil reakci evropských státníků a médií na americkou propagandu.

„Zničení světa je to, co idiotské vlády EU a prodejné kurvy západních médií podporují, když umožňují lži a agrese Washingtonu...“ zakončil Roberts lakonicky svůj komentář současného dění. Jeho český překlad zveřejnil server Prvnízprávy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …