Tvrdé boje na Donbasu pokračují: Ukrajinská armáda hlásí v posledních 24 hodinách devět mrtvých, chemička u Doněcku po zásahu explodovala

09.02.2015 11:29

Život devíti ukrajinských vojáků a zranění 26 z nich si vyžádaly boje v uplynulých 24 hodinách, uvedla agentura Reuters s odvoláním na ukrajinského armádního mluvčího Vladyslava Selezňova. Separatisté zase informovali o tom, že ukrajinská armáda zasáhla chemickou továrnu během ostřelování Doněcka, který povstalci ovládají. Při tomto incidentu mělo být několik lidí zraněno.

Tvrdé boje na Donbasu pokračují: Ukrajinská armáda hlásí v posledních 24 hodinách devět mrtvých, chemička u Doněcku po zásahu explodovala
Foto: Sergei Grits, ČTK/AP
Popisek: Proruští ozbrojenci na východě Ukrajiny
reklama

Mluvčí ministerstva obrany proruské Doněcké lidové republiky Eduard Basurin podle agentury Interfax oznámil, že chemický závod po zásahu explodoval a začal hořet. Mohutný výbuch z továrny ležící za městem směrem na západ byl údajně slyšet až v centru Doněcku. Podle povstaleckých zdrojů byl však požár již uhašen a nepředstavuje žádné riziko pro obyvatele města.

Ukrajinská armáda uvedla, že nejintenzivnější střety jsou nadále hlášeny od strategického města Debalceve, významné železniční a silniční křižovatky nacházející se severovýchodně od Doněcku. Mluvčí Selezňov sdělil, že separatisté zaútočili za uplynulý den na vládní síly ve stovce různých případů.

Na východě Ukrajiny nyní zuří nejtvrdší boje od loňského září, kdy bylo uzavřeno příměří, které ale obě strany nedodržují. O možnostech mírového urovnání ukrajinské krize budou dnes v Berlíně jednat vysocí diplomaté z Ukrajiny, Ruska, Francie a Německa. Schůzka je součástí přípravy summitu těchto čtyř zemí, který by se měl ve středu uskutečnit v Minsku.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …