Ty hajzle jeden, už je tě dost, měli by tě zabít. Kubera se rozjel v ČT

24. 5. 2016 19:07

Senátor Jaroslav Kubera (ODS) v úterním Interview ČT24 ostře zaútočil na své kolegy. Má za to, že se chtěli jaksi pomstít a řekli si, že zavedou trestní odpovědnost firem, a to i pro pomluvu. Mohlo by se to dotknout i České televize. „Místo toho by se měl raději stát starat o bezpečnost občanů a o vymahatelnost práva. Ani jedno z toho nedělá,“ hřímá Kubera.

Ty hajzle jeden, už je tě dost, měli by tě zabít. Kubera se rozjel v ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

Anketa

Připadá pro vás v úvahu Michal Horáček coby kandidát na prezidenta?

6%
94%
hlasovalo: 20261 lidí

„V senátu byla cítit taková atmosféra: Oni o vás špatně mluví, tak jim to teď vrátíme, jenže to je velmi krátkozraké. Ale firmu nemůžete zavřít do vězení, takže ji zničíte finančně,“ poznamenal na adresu svých kolegů ke schvalování zákona o trestní odpovědnosti firem, a to i odpovědnosti za pomluvu. Otázkou ovšem je, co už je nepřípustná pomluva a co je věc, která by se dala přejít. Tento zákon tak patří do série opatření, s jejichž pomocí se nás stát prý snaží kontrolovat.

„Až nechá pan ministr Pelikán udělat ty náramky pro vězně, tak ať jich nechá vyrobit deset milionů, dá je všem lidem a už stát bude mít pod kontrolou úplně všechno,“ rozčílil se Kubera. Stát nás chce mít pod kontrolou od kolébky až po hrob a tomu je třeba se účinně bránit. Na zákon by mohla doplatit i Česká televize, pokud bude určitým způsobem informovat o situaci v uprchlických táborech, ale někomu se nebude líbit to, jak bylo o táborech informováno, může přijít žaloba.

Trestní odpovědnost budou mít i politické strany, takže si všichni budou dávat ještě víc pozor na to, co kdo říká. Na pořad dne tak znovu přijde politická korektnost a budou ještě více utaženy šrouby.

Stát se má starat o bezpečnost, což nedělá, hřímá Kubera

Dalšími příklady omezení svobod jsou plošné zákazy kouření v restauracích, zakazuje se nakupování o svátcích a tak podobně. Pokud by se to dovedlo do důsledku, přestaly by o víkendu jezdit autobusy, protože řidiči také chtějí volno. A volno jistě budou chtít i zaměstnanci ČT, takže přes Vánoce se nebudou vysílat pohádky. „Jednou si i policisté řeknou, že o víkendu chtějí volno, a přestanou sloužit,“ varoval Kubera.

Host je vášnivým kuřákem a mnozí lidé mu prý píšou. Nepíšou mu ale ve svém volnu, ale v pracovní době. „Co myslíte, dnes večer po vysílání nepřijde žádný e-mail. Ale zítra ráno přijdou lidé do práce, uvaří si kafíčko a už to začne: Ty hajzle jeden, už je tě dost, už by tě měli zabít, budou psát. Ale zajímavé je, že přibývá e-mailů od nekuřáků, kteří mi píší, že je to věc toho hospodského, který by si to měl rozhodnout, jestli tam kouřit, nebo ne,“ prohlásil Kubera.

Státu ale podle jeho názoru není nic do toho, že chce majitel obchodu fungovat o víkendu. „Stát se má starat o bezpečnost, což nedělá. Má se starat o vymahatelnost práva, což nedělá,“ vypálil senátor. Místo zákazu nakupování o nedělích by měl stát zakázat lichvu a důsledně ji potírat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …