U Invalidovny v Karlíně se bude vzpomínat na popravené vlastence

28.10.2012 7:11

U Invalidovny v pražském Karlíně se dnes od 10:00 bude vzpomínat na české vlastence, kteří byli před 70 lety popraveni v koncentračním táboře Mauthausen. Na akci nazvané Záchrana kamarádů si lidé budou moci prohlédnout mimo jiné techniku používanou československou armádou za druhé světové války v Británii.

U Invalidovny v Karlíně se bude vzpomínat na popravené vlastence
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.

Vystavena budou rovněž historická i současná vozidla záchranné služby a hasičů. Jde o závěrečnou akci celoročního vzpomínkového cyklu Operace Anthropoid.

Součástí programu bude od 15:00 koncert Jana Vyčítala s kapelou Greenhorns. V půlhodinových intervalech se zájemci budou moci zúčastnit komentovaných prohlídek Invalidovny. V historické budově si prohlédnou originály osobních dokumentů československých parašutistů a kopie dobových plakátů z období heydrichiády.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Drahoš besedoval: Děti je třeba už odmala učit, co jsou fake news. Volili mě mladí lidé, staří věřili dezinformaci, že jim seberu důchody

14:54 Jiří Drahoš besedoval: Děti je třeba už odmala učit, co jsou fake news. Volili mě mladí lidé, staří věřili dezinformaci, že jim seberu důchody

REPORTÁŽ „Pokud se všichni nebo většina lidí nechá zblbnout nějakými nesmysly, tak potěš pánbůh!“ Pr…