U čeho odpočívá prezident Zeman? Podívejte se

31.12.2015 8:55

Jaká kulturní přání si ze své pozice vyhledává hlava státu Miloš Zeman? Na to se zaměřily dnešní Lidové noviny.

U čeho odpočívá prezident Zeman? Podívejte se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman a Jiří Ovčáček

Prezident Zeman sám od sebe podle LN umělce příliš často nevyhledává. Pokud již něco zhlédne, je to většinou ve spojení s oficiálními prezidentskými povinnostmi. „Pan prezident se soustředí na významné kulturní akce spojené s důležitými výročími,“ uvedl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. V letošním roce tak Zeman navštívil například Vánoční koncert Hudby Hradní stráže či slavnostní koncert Ústřední hudby Armády ČR v Kongresovém centru. 

Dle svých slov si zamiloval především sbor Boni Pueri. Dětský soubor mu hraje a zpívá častěji než všechna ostatní tělesa, píší noviny s tím, že sbor dokonce s hlavou státu cestuje do zahraničí. 

„V každém případě pan prezident patří mezi milovníky her o Járovi Cimrmanovi,“ řekl Ovčáček s tím, že si hlava státu občas pouští na DVD divadelní záznamy. Rád si také poslechne švédskou skupinu ABBA. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Manželka Ivana ráda navštěvuje muzea i výstavy. Naposledy si užila koncert Marthy a Teny Elefteriadu a rozhodně si nenechá ujít vystoupení Ennia Morriconeho či Paula Anky.

Jeho předchůdce Václav Klaus miloval jazz, a tak se na Hradě konal festival Jazz na Hradě, Václav Havel se zase rád stýkal s divadelníky i výtvarnými umělci. Z hudby měl rád především tvrdší žánr, a tak na Hradě například přivítal i legendární kapelu Rolling Stones. 

To, že je Hrad nyní bez kulturní koncepce, kritizuje například kulturní analytička Marta Smolíková. Názor Zemana na kulturu na Hradě není podle ní zřejmý. „Prostory Hradu jsou spíše využívány ad hoc různými kulturními projekty,“ uvedla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…