U nás byla v roce 1968 taky velká svoboda, smál se lidovec Bartošek Filipovi

11. 10. 2017 22:37

Europoslanec Pavel Telička, lidovec Jan Bartošek a šéf komunistů Vojtěch Filip se před kamerami České televize pohádali kvůli tomu, co řekl prezident Miloš Zeman o Krymu, Rusku a Ukrajině.

U nás byla v roce 1968 taky velká svoboda, smál se lidovec Bartošek Filipovi
Foto: Ústav pro soudobé dějiny
Popisek: Intervence vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu1968

Vojtěch Filip hned na úvod připomněl, že v Radě Evropy mají vést dialog všichni se všemi, což Zeman splnil. Bartošek uznal, že téma na půdu Rady Evropy formálně patřilo, ale obsah prezidentova projevu prý poškodil zájmy České republiky. „Proč prezident republiky promluvil právě takto, je otázka na něj. Nebudu spekulovat. Já jsem přesvědčen, že to poškodilo zájmy České republiky,“ nešetřil Zemana lidovec Bartošek.

Když se dostal k slovu Telička, prozradil, že se rozhodl rozejít s ANO asi před dvěma týdny, takže to nijak nesouviselo s projevem Miloše Zemana. Za to, co řekl na půdě Rady Evropy, je prý Zeman podruhé jako prezident nevolitelný. „To, co prezident Zeman řekl, je v přímém rozporu s politikou České republiky, ale také v rozporu s pozicí celé Evropské unie, kterou jsme společně formulovali,“ vyčetl Telička prezidentovi.

Zdůraznil, že Rusko obsadilo Krym v rozporu s mezinárodním právem a my to nesmíme uznat. Kdyby se něco takového stalo Česku, Češi by to také neuznávali.  

Komunista Filip však připomněl, že Krym měl i podle ukrajinské ústavy právo vyhlásit referendum o vystoupení ze svazku s Ukrajinou, takže to podle Filipa není v rozporu s mezinárodním právem. „Já bych se taky rád zeptal, kdy vrátí Izrael Golanské výšiny Sýrii. Pravděpodobně se tak nestane,“ zlobil se šéf KSČM.  

V tu chvíli se Bartošek neudržel.

„U nás taky byla po roce 1968 velká svoboda, když nám sem naskákali vojáci. Já odmítám kšeftování se zeměmi. Jestli dovolíme velkým, aby cupovali malé, tak se to obrátí proti nám,“ varoval jasně lidovec Bartošek s poukazem na to, že referendum na Krymu se konalo po vpádu ruských vojsk na ukrajinský poloostrov. „Krym byl ukraden,“ řekl jasně lidovec. „Komunisti se občas chovají jako pátá kolona Moskvy u nás. Za sebe mohu říct, že Krym byl součástí Ukrajiny a je důležité, aby znovu byl součástí Ukrajiny.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…