USA s čínskými nebezpečnými mobily bojují, ne jako my, slyšíme ze všech stran. Velvyslanec Kmoníček teď prozradil, jak je to doopravdy

04.02.2019 19:52 | Zprávy
autor: vef

O Číně a firmě Huawei se rozmluvil v rozhovoru pro Deník N velvyslanec v USA Hynek Kmoníček. Uvedl mimo jiné to, že problémem není, jaký mobil člověk má, ale kam se připojí.

USA s čínskými nebezpečnými mobily bojují, ne jako my, slyšíme ze všech stran. Velvyslanec Kmoníček teď prozradil, jak je to doopravdy
Foto: Vít Hassan
Popisek: Hynek Kmoníček na besedě: Dnešní Ukrajina jak ji neznáte. 29. 11. Novotného lávka, Praha

V rozhovoru mimo jiné Kmoníček uvedl, že je těžko představitelné, že bychom v Česku nemohli používat produkty čínských firem. „Nestojí to tak, že někoho budeme zvýhodňovat nebo znevýhodňovat, či snad dostávat z trhu pomocí ne lehce ověřitelných argumentů. Je to technická debata o tom, jak si naše generace zařídí komunikační systémy páté generace, které pro nás budou stejně důležité jako třeba v minulosti ropovody,“ poznamenal Kmoníček. 

Huawei pak pro Američany sice je podle Kmoníčka tématem, ale rozhodně ne hlavním. Nemůžeme udělat celosvětový hon na jednu firmu, aby všichni zahodili její mobily a koupili si jiné. Jde o to, abychom si byli bezpečnostně a právně jistí, že klíčové infrastruktury státu jsou zajištěné tak, že jim můžeme v rozumné míře důvěřovat,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…