USA už znají oblast, odkud byla vypálena raketa na malajsijské letadlo

18.07.2014 18:29

Podle Baracka Obamy byl malajsijský boeing nad Ukrajinou sestřelen raketou odpálenou z oblasti kontrolované separatisty, které podporuje Moskva.

USA už znají oblast, odkud byla vypálena raketa na malajsijské letadlo
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama
reklama

Americký prezident v mimořádném prohlášení označil čtvrteční událost za globální tragédii, která může mít nedozírné důsledky. Vyzval k důkladnému mezinárodnímu vyšetření případu a ujistil, že Spojené státy jsou připraveny k tomu maximálně přispět.

Zřícení malajsijského letadla na lince Amsterodam-Kuala Lumpur si vyžádalo 298 obětí, většinou Nizozemců. Obama dnes řekl, že má informace o tom, že na palubě stroje se nacházel minimálně jeden americký občan.

Prezident odmítl spekulovat o tom, zda malajsijský stroj byl sestřelen úmyslně. Podobné úvahy jsou podle něj předčasné. Obama opakovaně zdůraznil, že je třeba teprve zjistit, co přesně se ve čtvrtek na východní Ukrajině odehrálo, a ujistil, že Spojené státy jsou připravené maximálně přispět k důkladnému a objektivnímu vyšetřování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tuc, tuc, fet a chlast. V centru Prahy proběhne technoparty. Až uslyšíte, kde to bude, padnete. Nevěřili nám to ani poslanci

4:43 Tuc, tuc, fet a chlast. V centru Prahy proběhne technoparty. Až uslyšíte, kde to bude, padnete. Nevěřili nám to ani poslanci

Klementinum, bývalá jezuitská kolej, rozlehlý komplex barokních budov nedaleko Karlova mostu na Star…