Ubožák, zoufalec Kremlík! Valí se to dál, „trestňák” má i Koudelka z BIS. Silná slova

05.02.2020 6:46 | Zprávy

Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík je v centru pozornosti kvůli zakázce na e-shop pro dálniční známky a v souvislosti s částkou 1,5 milionu korun, jež mu měla být nabídnuta v souvislosti se smlouvou na dozorce mýtného. Kauze se věnuje reportér Janek Kroupa na serveru Seznam Zprávy. Není však sám, nové informace přináší i server Info.cz.

Ubožák, zoufalec Kremlík! Valí se to dál, „trestňák” má i Koudelka z BIS. Silná slova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Kremlík

Kremlíkovi měl nabídnout úplatek jeho známý, advokát Martin Janoušek. Seznam Zprávy nyní přinesly záznam jejich rozhovoru z restaurace Lebeda ve Špindlerově Mlýně, ke kterému mělo dojít 1. února. K první nabídce však mělo dojít již před Vánocemi. 

Kremlík pak nabídku úplatku oznámil 14. ledna šéfovi BIS Michalu Koudelkovi. Peníze měl dostat za to, že bude hájit zakázku pro firmu, kterou zastupuje advokátní kancelář spojená s Martinem Janouškem. Ten se přitom podílel i na právním posouzení zakázky na elektronickou dálniční známku. Z odposlechu je také patrné, že nemělo jít jen o e-shop, ale i o sledovací systém, který chtěly bezpečnostní složky využívat pro svou práci. 

„Mediální historky o tom, jak je to e-shop za 400, tak to není. Je to celý systém a nestál 400, ale 100. Všechno ostatní je nějaký provoz na 4 roky… BISka chtěla informace v nějakém formátu,“ říká Janoušek na odposlechu. Kremlík k tomu dodává: „Oni tam chtěli fotky, jakoby RZ auta, obličej toho auta, a to aby se to používalo, aby k tomu měli přístup,“ Janoušek notuje. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

19:08 Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

V neděli oznámil prezident USA Joe Biden, že nebude obhajovat prezidentský post a místo sebe do Ovál…