Úder Ištvanovi, čerstvá zpráva komise, dozvuky svržení Nečasovy vlády: Ivan Langer vydává přes PL zásadní výzvu

02.02.2017 11:40

Exministr vnitra Ivan Langer (ODS) se dnes na svém facebookovém profilu vyjádřil k návrhům usnesení poslanecké komise ve věci Vrchního státního zastupitelství v Olomouci.

Úder Ištvanovi, čerstvá zpráva komise, dozvuky svržení Nečasovy vlády: Ivan Langer vydává přes PL zásadní výzvu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer

„Návrhy usnesení poslanecké komise jsou přesvědčivou obžalobou práce státního zastupitelství, zejména pak Vrchního státního zastupitelství v Olomouci,“ zkonstatoval v té souvislosti Langer. Jejich počínání nazval voluntarismem, aktivismem, nerespektováním ústavních principů a zásad, obcházením zákona a zneužíváním svého postavení.

„Opakovaně jsem říkal a psal, že pravomoc nemůže existovat bez odpovědnosti. A byla to právě absence odpovědnosti, která vedla ke stavu zejména Vrchního státního zastupitelství. Výsledkem byl státní převrat z léta 2013, kauza Vidkun, kauza Tuhý a reorganizace policie a desítky zničených životů lidí!“ poukázal Langer mimo jiné i na pád vlády Petra Nečase. 

Nyní doufám, že nejvyšší státní zástupce a ministr spravedlnosti budou konat. „Další nečinnost by jen dále prohlubovala absenci důvěry v soustavu státního zastupitelství a devalvovala práci desítek, stovek státních zástupců, kteří svoji práci vykonávají s pokorou, odpovědností a odbornou erudicí!“ poznamenal Langer.

Původní text ZDE.

Server HlídacíPes.org v souvislosti s Vrchním státním zastupitelstvím v Olomouci přitom uváděl jinou kauzu – kauzu Tesco SW. „Jde o tzv. brutální únik informací, jak o něm mluvil bývalý šéf ostravské expozitury ÚOOZ Jiří Komárek. Tyto informace se Komárek dozvěděl od státního zástupce VSZ v Olomouci Petra Šeredy, který mu předložil přepis usnesení GIBS s chybnými závěry. Tento přepis vytvořený na VSZ v Olomouci se později objevil na stránkách Nadačního fondu proti korupci, předat je mohl jedině Komárek nebo někdo z VSZ v Olomouci. Není možné tvrdit, že by za únikem informací ve věci Tesco SW stál policejní prezident Tuhý nebo byl z tohoto úniku podezřelý,“ konstatuje v této otázce server.

Je však také pravdou, že komise navrhla Poslanecké sněmovně výzvu vládě, zda postačí podaná kárná žaloba na žalobce Pavla Komára. Podle komise měli olomoučtí státní zástupci aktivisticky vstoupit do politického života.

Celý příspěvek Ivana Langera:

Návrhy usnesení Poslanecké komise jsou přesvědčivou obžalobou práce státního zastupitelství, zejména pak Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Dlouhodobě jsem na to (zdaleka nejen sám) upozorňoval. Voluntarismus, aktivismus, nerespektování ústavních principů a zásad, obcházení zákona, zneužívání svého postavení! Opakovaně jsem říkal a psal, že pravomoc nemůže exsitovat bez odpovědnosti. A byla to právě absence odpovědnosti, která vedla ke stavu zejména Vrchního státního zastupitelství. Výsledkem byl státní převrat z léta 2013, kauza Vidkun, kauza Tuhý a reorganizace policie a desítky zničených životů lidí! Žiji v naději, že Nejvyšší státní zástupce a ministr spravedlnosti ve světle těchto skutečností budou konat! Další nečinnost by jen dále prohlubovala absenci důvěry v soustavu státního zastupitelství a devalvovala práci desítek, stovek státních zástupců, kteří svoji práci vykonávají s pokorou, odpovědností a odbornou erudicí!!!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

22:07 Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

„Lékař nemůže sdělovat informace podle funkce pacienta, v žádném případě,“ uvedl dnes ve vysílání ro…