Ukázala, že socialismu se lze zbavit. Svobodní vzdávají hold Thatcherové

08.04.2013 21:16

Strana Svobodných v souvislosti s úmrtím bývalé britské premiérky Margaret Thatcherové vzdávají hold této velké osobnosti politické pravice. Podle nich Thatcherová ukázala, že se národ může zbavit socialismu a že klasické liberální zásady a konzervativní hodnoty mají své místo i ve 20. a 21. století. Za hodnoty, které bývalá premiérka hájila, se musí bojovat stále a znovu, míní předseda Svobodných Petr Mach.

Ukázala, že socialismu se lze zbavit. Svobodní vzdávají hold Thatcherové
Foto: Margaret Thatcher Foundation
Popisek: Margaret Thatcherová

Thatcherová podle předsedy Svobodných navíc obhajovala skutečný kapitalismus bez přívlastků proti socialismu pod novými jmény. „O síle její osobnosti svědčí i to, že její jméno se stalo základem pojmu thatcherismu - politiky postavené na kombinaci hájení individuální svobody a volného trhu na jedné straně a hájení národních zájmů a nedůvěry v nadnárodní vládnutí na straně druhé,“ říká Mach.

Bojujme za její hodnoty

Podle předsedy Svobodných byla Thatcherová úspěšnou političkou, která spolu s Ronaldem Raeganem přispěla k tomu, že komunismus padl, která reformovala britský „skorosocialismus“ sedmdesátých let snížením daní, privatizací a liberalizací a neinflační měnovou politikou a zůstane díky své politice a literárnímu odkazu důležitou autoritou a vzorem pro konzervativní a liberální politiky nejen v Evropě. 

„Za hodnoty, které Margaret Thatcherová hájila, se musí bojovat stále a znovu. Margaret Thatcherová v tom zůstává naším vzorem,“ dodává Petr Mach, předseda Svobodných.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Požár Notre-Dame odhalil jednu závažnou věc, uvažuje Zdeněk Zbořil

8:45 Požár Notre-Dame odhalil jednu závažnou věc, uvažuje Zdeněk Zbořil

Politolog Zdeněk Zbořil na serveru První zprávy.cz okomentoval požár slavné katedrály Notre-Dame i u…