Ukažte mi Čecha, který tolik utratí! Majitel teplické kliniky nadává, nepřátelská atmosféra prý vyhání Araby z města

20.05.2017 8:35

Protesty místních vyhnaly z lázeňského města Teplice arabské návštěvníky. Píše to alespoň dnešní vydání MF Dnes. Arabové podle všeho ztrácejí o léčebné kúry ve městě zájem.

Ukažte mi Čecha, který tolik utratí! Majitel teplické kliniky nadává, nepřátelská atmosféra prý vyhání Araby z města
Foto: Hans Štembera
Popisek: Teplice
reklama

Do Teplic přijíždělo ročně až 20 tisíc Arabů. Nyní je čtvrť Šanov, jež se rozkládá okolo lázeňských domů, prázdná. Místní jsou rádi, podnikatelé však trpí. „Nepřátelská atmosféra vůči těmto hostům v Teplicích, ale i v celé České republice, zapříčinila předčasný odjezd těchto klientů již v září,“ konstatuje výroční zpráva za loňský rok. Markantní je také pokles zisku z lázní, jenž spadl z téměř šedesáti milionů o 22,3 milionu.

Mluvčí Dagmar Eflerová pokles klientů zdůvodnila také tím, že se změnla politika zemí ohledně vysílání klientů na léčení do zahraničí. „Všechno závisí na politické situaci v Kuvajtu. Hlavně peníze za ropu nejsou jako kdysi a lidé na pobyty už zdaleka nedostávají tolik financí jako dřív,“ dodává primátor Teplic Jaroslav Kubera. 

Majitel teplické kliniky Abdul Khalouf sice rovněž vidí za poklesem lázeňských hostů změnu blízkovýchodní politiky ve věci příspěvků na cesty, ale zároveň říká, že velkou chybou byly také demonstrace proti Arabům. „Lidé si neuvědomují, že tady utratí 300 až 400 tisíc korun za měsíc. Ukažte mi Čecha, který tolik utratí. Bez jejich peněz tu vznikne velký problém. Nebude práce pro hotely, restaurace, na mzdy zaměstnanců v lázních, taxikáře...“ míní. Místní jsou však rádi. Například oslovená Eliška uvedla, že za nimi zůstával jen binec a je dobře, že jsou pryč. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…