Ukrajinská armáda prohrává. Příští dva dny rozhodnou, píše server o bojích u Debalceve

17.02.2015 20:03

Autor Michael Cruickshank se v anglicky psaném textu na serveru conflict-news zamýšlí nad kritickou situací na Ukrajině u města Debalceve. Ukrajinská armáda prohrává v boji se separatisty a zásadní prý bude, co se ve válečné zóně odehraje v příštích osmačtyřiceti hodinách. Český překlad textu přináší Britské listy.

Ukrajinská armáda prohrává. Příští dva dny rozhodnou, píše server o bojích u Debalceve
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Všude ve vesnicích a městech jsou krátery po bombách

Příměří v oblasti města Debalceve je v tuto chvíli definitivně mrtvé. Těmito slovy by bylo možné shrnout obsah článku, byť se chvíli zdálo, že příměří dostane šanci. Obklíčení ukrajinští vojáci prý byli dokonce viděni, jak mezi tanky hrají fotbal. Šestnáctého února však veškeré naděje vzaly za své. Povstalci se rozhodli, že strategické Debalceve získají a v zásadě se jim to daří. Dokud separatisté bojovali o doněcké letiště, byl železniční uzel Debalceve relativně v klidu, ale po stažení vládních jednotek z letiště zažívá Debalceve válečné hrůzy v plném rozsahu.  

"Ukrajinská média informují, že nejméně jeden velitel prohlásil, že pokud nedostane v příštích dvanácti hodinách posily, jeho jednotka bude pobita. I když to může být poněkud přehnané, příštích 24-48 hodin bude kritických. Pokud ukrajinská armáda okamžitě nezahájí protiofenzivu k uvolnění Debalcevské kapsy, je pravděpodobné, že se odpor rapidně zhroutí. S ohledem na to příštích pár dní může rozhodnout, jak bude tato válka pokračovat," upozorňuje autor.

Civilisté prý dostali možnost odejít do centrální Ukrajiny, když to ještě šlo, ale řada z nich se prý bála případné diskriminace od ukrajinské vlády a raději zůstala na místě.

  • Původní text ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že je tu nová totalita? Špatný výklad, poučil Rakušan. Poslanec ODS předčítal citáty Fialy. A pak Koudelka vybalil ruského agenta

20:19 Že je tu nová totalita? Špatný výklad, poučil Rakušan. Poslanec ODS předčítal citáty Fialy. A pak Koudelka vybalil ruského agenta

Účastníkům konference o dezinformacích se v Poslanecké sněmovně dostalo informací od ředitele BIS Mi…