Ukrajinská armáda zajala 18 povstalců, většinou prý Rusů

24.07.2014 9:40 | Zprávy

Ukrajinská armáda zajala skupinu 18 bojovníků samozvané Luhanské lidové republiky, kterou zadržela při bojích na východě Ukrajiny. Oznámila to dnes ukrajinská agentura Unian. Většina zadržených ozbrojenců má ruský pas, oznámila agentura s odvoláním na mluvčího ukrajinského velení.

Ukrajinská armáda zajala 18 povstalců, většinou prý Rusů
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Obrovské úctě se tradičně těší kozáci

Mezi zajatými jsou Rusové, ale také Ázerbájdžánci a jeden Srb, uvedla Unian. Místních lidí z Luhanské či Doněcké oblasti je mezi zadrženými málo. Podle armádního mluvčího Anatolije Prošyna jsou ve skupině i Čečenci. Skupinu zadržel ukrajinský armádní útvar Sever, který se zapojil do bojů o města Lysyčansk, Rubižne a Ščasťa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: dkr, čtk

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vláda už oficiálně připravuje Česko na chudobu

4:44 Vláda už oficiálně připravuje Česko na chudobu

Česko se snaží zmírnit dopady rozšíření obchodování s emisními povolenkami na domácnosti, které dřív…