Ukrajinské vládě se prý podařilo zcela uzavřít hranici s Ruskem

20.06.2014 14:01

Dosud nejkrvavější incident od začátku konfliktu na Ukrajině si vyžádal na tři stovky obětí. Informoval o tom server Aktuálně.cz s tím, že většinu mrtvých tvoří povstalci, ukrajinská armáda přiznala dvanáct obětí mezi svými vojáky. Proruští separatisté počty mrtvých nekomentovali, přiznali ale, že přišli o značnou část výzbroje.

Ukrajinské vládě se prý podařilo zcela uzavřít hranici s Ruskem
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Nastupující prezident Petro Porošenko děkuje lidu
reklama

Server také s odvoláním na slova úřadujícího předsedy parlamentu Oleksandra Turčynova uvedl, že ukrajinská armáda uzavřela hranici s Ruskem ve snaze zamezit přílivu ozbrojenců a zbraní z východu. Server Týden.cz k tomu doplnil, že ukrajinský ministr obrany Mychajlo Koval dnes v kyjevském parlamentu uvedl, že se ukrajinským silám podařilo zcela zablokovat možnost přivážení jakéhokoli vojenského vybavení z Ruské federace.

Rusko si na americké sankce bude stěžovat u Světové obchodní organizace

S odvoláním na ruskou agenturu ITAR-TASS server také informoval o tom, že Rusko si bude u Světové obchodní organizace (WTO) stěžovat na americké sankce. „Spojené státy zavedly sankce proti Rusku, které mají negativní důsledky pro zahraniční obchod," měl uvést ruský premiér Dmitrij Medveděv. Připustil, že Rusko bude mít se stížností nelehkou pozici, protože „USA mají ve Světové obchodní organizaci velkou autoritu".

Ukrajinští vojáci ve Slavjansku usmrtili pětiletého chlapce

Server Týden.cz s odvoláním na ruská média uvedl, že při ostřelování ze strany ukrajinských sil zahynuli ve Slavjansku nejméně tři civilisté, mezi nimi pětiletý chlapec.

Server též připomněl, že dnes se v Moskvě na smutečním obřadu loučí s korespondentem ruské státní televize Vjesti, Igorem Korněljukem. Ten zahynul společně se svým kolegou zvukařem Antonem Vološinem v oblastech bojů mezi proruskými separatisty a ukrajinskými vládními silami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zvýhodnit očkované? Petr Žantovský zúčtoval s Rychetským: Na Ústavním soudu nemá co dělat!

9:10 Zvýhodnit očkované? Petr Žantovský zúčtoval s Rychetským: Na Ústavním soudu nemá co dělat!

TÝDEN V MÉDIÍCH Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský asi nečetl Ústavu a neví, že v ní je zakotv…