Ulčák půjčoval Hušákovi desítky milionů, třeba na dům na Menorce

03.07.2013 17:10

Podnikatel Martin Ulčák půjčoval někdejšímu příteli a bývalému šéfovi Sazky Aleši Hušákovi desítky milionů korun. Hušákovi půjčil například 30 milionů na koupi domu na ostrově Menorca. Ulčák to dnes řekl před pražským městským soudem, který projednává Hušákovu žalobu na Ulčáka a podnikatele Marka Dospivu kvůli zaplacení směnky na 50 milionů.

Ulčák půjčoval Hušákovi desítky milionů, třeba na dům na Menorce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

"Řekl mi, že potřebuje 30 milionů na nemovitost na Menorce. Sešli jsme se na pět minut a já mu to odsouhlasil," uvedl dnes Ulčák. Smlouvu prý při obdobných půjčkách nesepisovali, bývalý ředitel loterijní společnosti peníze vždy vrátil. "Pan Hušák v té době požíval mé plné důvěry," prohlásil. Dodal, že se spolu již téměř dva roky nebaví. Dlouholetí známí se přitom rozkmotřili v době, kdy Sazka mířila do konkurzu.

Hušákovy majetkové poměry

Směnku na 50 milionů uplatnil Hušák vůči lobbistovi Ulčákovi v březnu tohoto roku. Soud proto vydal směnečný platební rozkaz, proti kterému se ohradil jak Ulčák, tak i Dospiva, který na směnce figuruje jako ručitel. Podle Ulčáka směnka sloužila pouze k případnému odkoupení nemovitostí na Menorce, které Hušák vlastnil, v případě, že by se dostal do finančních problémů.

Hušák v době, kdy hrozila Sazce insolvence, podle Ulčáka přemýšlel o svých budoucích majetkových poměrech. "Neformálně jsme se bavili, co by mohlo být předmětem jeho zajištění," prohlásil dnes podnikatel. Proto mu prý pro případ finanční tísně nabídl odkoupení nemovitosti na Menorce s tím, že si ji bude moci v budoucnu koupit zpět.

Pokus o podvod

Dohodnout se na tom měli ústně začátkem května 2011, nabídka byla údajně omezená tříměsíční lhůtou. "Obsah schůzky byl jiný. Během ní se nemluvilo o nemovitosti, ale pouze o věcech spojených se Sazkou," reagoval dnes Hušákův právník Andrej Vacík. Na co konkrétně byla směnka určená, ale odmítl blíže specifikovat.

Podle právničky Ulčáka Hany Heroldové se ale Hušák pokusil na jejím klientovi o podvod. Obdobný názor dnes vyjádřil i právník Dospivy. Prý kvůli tomu padlo i trestní oznámení.

O tom, zda soud směnečný rozkaz zruší nebo ponechá v platnosti, se rozhodne za týden.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válka u Moravce: Hádky jedna za druhou, protáčení očí... Schillerová a ekonomka Horská ve varu

16:25 Válka u Moravce: Hádky jedna za druhou, protáčení očí... Schillerová a ekonomka Horská ve varu

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) přijala pozvání do nedělních Otázek Václava Moravce, k…