Umělci vstoupili do stávkové pohotovosti

8. 6. 2017 9:10

Unie profesionálních zpěváků České republiky v Národním divadle se bouří. Vstoupila dokonce do stávkové pohotovosti, která je vyhlášena až do 20. června. Pak by mělo být rozhodnuto o dalším postupu, případně o vyhlášení stávky. Zpěvákům vadí mimo jiné komunikace s ředitelem Janem Burianem, kdy mimo jiné hovoří o diskriminaci.

Umělci vstoupili do stávkové pohotovosti
Foto: narodni-divadlo.cz
Popisek: Národní divadlo v Praze

„Unie volí institut stávkové pohotovosti jako krajní prostředek k zahájení komunikace s ředitelem Janem Burianem zejména z důvodu dlouhodobé přetrvávající diskriminace zaměstnanců a nerovných pracovních podmínek v Národním divadle, které mají významný dopad na výkony umělců naší první scény,“ podotýkají zpěváci s tím, že jim vadí i neúspěch v kolektivním vyjednávání, a to z důvodů na straně zaměstnavatele. 

„Unie konstatuje, že předložila zaměstnavateli opakovaně návrh profesní přílohy kolektivní smlouvy NDS s tím, že od předložení posledního návrhu na opakované urgence ředitelka Opery ND a SO Silvia Hroncová nenavrhla termín schůzky, nezaslala za zaměstnavatele připomínky k předloženému návrhu a ani žádným jiným způsobem nereagovala,“ dodává základní odborová organizace s tím, že stávající podmínky nastavení pracovního úvazku v Národním divadle pro jednotlivé kolektivy jsou diskriminační a způsobují nerovné pracovní podmínky pro jednotlivé umělecké zaměstnance.

„Odborová organizace UNIE OSPZ ČR v Národním divadle v čele s předsedou Jakubem Hrubým vyhlásila stávkovou pohotovost. Její důvody jsou uvedeny v grafice. Jsme na vaší straně,“ uvedl pak ke stávkové pohotovosti šéf odborů Josef Středula.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! Šichtařová udeřila na Člověka v tísni a další „politické neziskovky“

10:30 A dost! Šichtařová udeřila na Člověka v tísni a další „politické neziskovky“

Ekonomka Markéta Šichtařová má za to, že ví, co ohrožuje naši budoucnost, jsou to politické neziskov…