Umělec Jan Kraus se rozpovídal o genderu: Já se taky někdy cítím ženou

31. 10. 2019 17:27

Moderátor Jan Kraus se de facto vysmál problematice fluid genderu. A to ve své Show Jana Krause. Dokonce uvedl, že se někdy cítí jako žena.

Umělec Jan Kraus se rozpovídal o genderu: Já se taky někdy cítím ženou
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus

Úvodem se Kraus vyjádřil k tomu, že měl občas nemístné poznámky ke kampaním, jako je otázka MeToo. Podle jeho slov to bylo právě kvůli tomu, že učinil objev. „Nedávno byl dokonce pojmenován v Oxfordském slovníku, už je to jako terminus technikus – gender fluid, tedy plující pohlaví nebo orientace,“ sdělil Kraus a přiznal se, že zjistil, že to je on. 

Někdy se tak cítí mužem, někdy ženou. „Může se to měnit během dne nebo je to rozdílné. Já jsem vlastně zjistil, že vždy, když okukuju ženy nebo se jich chci dotýkat, tak to dělám jako žena. Prostě se tak cítím. Koukám se, co mají holky na sobě, abych si to taky pořídila,“ dodal Kraus.

Mezi muži se pak cítí jako muž. Podle jeho slov je coming-out, který uskutečnil, důležitý. „Kdyby se objevilo cokoliv z mé minulosti a někdo někdy říkal, že jsem někoho obtěžoval – vždycky ženu jako žena, ale když jsem byl mladý, tak to nebylo pojmenované, proto jsem v tom tápal,“ uzavřel Kraus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Už se o vás ví, nemusíte přisypávat. To už zavání seznamy!“ Petr Žantovský popisuje nejstrašnější věci, které našel po výplodu radního Šarapatky

7:37 „Už se o vás ví, nemusíte přisypávat. To už zavání seznamy!“ Petr Žantovský popisuje nejstrašnější věci, které našel po výplodu radního Šarapatky

TÝDEN V MÉDIÍCH Stejně jako bylo v totalitních novinách jasné, co se smí a nesmí psát, tak také dnes…