Umělec Mádl opovrhuje premiérem. V roce 2016 jej přitom prosil o astronomickou dotaci 7 500 000 korun na svůj film. A tu mu Babiš poslal

06.06.2019 9:12 | Zprávy

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Poté, co se Jiří Mádl vymezil vůči současnému premiérovi, našly ParlamentníListy.cz několik okamžiků, kdy Mádlovi jako filmovému tvůrci šéf hnutí ANO nevadil. Jednalo se konkrétně o rok 2016, kdy se Mádl režijně podepsal pod film Na střeše. Veškeré peripetie, které natáčení a jeho přípravu doprovázely, paradoxně vysvětlil týdeníku 5plus2. Ten vlastní mediální společnost MAFRA, kterou koupil a následně převedl do svěřenského fondu opakovaně zmíněný Andrej Babiš.

Umělec Mádl opovrhuje premiérem. V roce 2016 jej přitom prosil o astronomickou dotaci 7 500 000 korun na svůj film. A tu mu Babiš poslal
Foto: Repro Facebook
Popisek: Jiří Mádl na demonstraci Milionu chvilek pro demokracii

Film Na střeše se zúčastnil výzvy na podporu výroby celovečerních hraných filmů, do které se podávaly žádosti od 31. 7. 2016 do 31. 8. 2016. Celkem bylo přijato 21 žádostí s celkovou požadovanou částkou 218 000 000 korun. V žádosti ke snímku jeho tvůrci uvedli, že celkový rozpočet je 36 469 850 korun. Od státního fondu kinematografie pak požádali o podporu ve výši 7,5 milionu korun, Rada nakonec poskytla 7 milionů korun.

Mádl jistě není jediným tvůrcem, který se na zmíněný fond obrátil. Mnohem podstatnější však je, jakým způsobem tato státní instituce funguje.

Státní fond České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie je státní účelový fond zřízený v roce 1992 za účelem podpory českých filmů a filmařů. Fond je spravován resortem kultury a v jeho čele stojí ministr kultury Antonín Staněk, který je zodpovědný za hospodaření s prostředky fondu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

16:36 Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

Europoslanec Ivan David (SPD) se v rozhovoru s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým mimo jiné rozmluv…